Mersin: Mersin'de Belediyenin Kurduğu Çadırlarda Heyecanlı İftar Açılışı

Mersin: Mersin'de Belediyenin Kurduğu Çadırlarda Heyecanlı İftar Açılışı

Mersin'de Ramazan Ayının İlk İftarı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından Kurulan İftar Çadırlarında Heyecanla Açıldı.

Mersin: Mersin'de Belediyenin Kurduğu Çadırlarda Heyecanlı İftar Açılışı

Mersin'de Ramazan ayının ilk iftarı, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırlarında heyecanla açıldı.

İftar çadırlarını ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verileceğini söyledi. Mersin'de 5 çadır kurduklarını belirten Özcan, bunlardan 2'sinin Halkkent 700. Yıl İlköğretim Okulu civarında, 2 tanesinin Metropol Miting Alanı'nda ve 1 tanesinin de Demirtaş Turunçlu Mahalle Muhtarlığı önünde kurulduğunu kaydetti. Metropol Miting Alanı'nda kurulan çadırları, Belediye Başkan Vekili Erol Ertan ve Akdeniz Belediye Başkanı Kenan Yücesoy ile birlikte ziyaret eden Özcan, kurulan çadırlarda yaklaşık 150 bin kişiye iftar yemeği verilmesini planladıklarını ifade etti. İftar çadırlarından, başta ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlar olmak üzere tüm Mersinliler'in faydalanabileceğini vurgulayan Özcan, yemeklerin tamamen hijyenik ortamlarda, uzman personel tarafından hazırlandığını sözlerine ekledi. Çadırlara yaptığı ziyaretin ardından Özcan, beraberindekiler ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının yapımının planlandığı Metropol Miting Alanı'ndaki araziyi inceledi.

İftarını açmak üzere çadırlar önünde uzun kuyruklar oluşturan çok sayıda Mersinli, akşam ezanının okunması ile birlikte ilk oruçlarını açtı.

Kaynak: İHA