Mersin: Mdob 2006-2007 Temsil Sezonunu 5 Ekim'de 'Mavi Tuna' Balesi ile Açacak

Mersin: Mdob 2006-2007 Temsil Sezonunu 5 Ekim'de 'Mavi Tuna' Balesi ile Açacak

Mersin Devlet Opera ve Balesi (Mdob) Sanat Yönetmeni Fazıl Hakan Gürkan, Mdob'un 2006-2007 Temsil Sezonunu 5 Ekim Akşamı, 'Mavi Tuna' Balesinin Prömiyeri ile Açacağını Söyledi.

Mersin: Mdob 2006-2007 Temsil Sezonunu 5 Ekim'de 'Mavi Tuna' Balesi ile Açacak

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Sanat Yönetmeni Fazıl Hakan Gürkan, MDOB'un 2006-2007 temsil sezonunu 5 Ekim akşamı, 'Mavi Tuna' balesinin prömiyeri ile açacağını söyledi.

MDOB Şeref Salonu'nda düzenlediği basın toplantısı ile yeni sezon hakkında bilgi veren Gürkan, Johann Strauss'un, 400 eseri arasında en iyisi olarak gösterilen, 'Mavi Tuna' balesinin prömiyerine tüm Mersinlileri beklediklerini dile getirdi. 20 Ekim'de verilecek, Ayın Konseri'nin de büyük bir kadro ve iddialı bir biçimde sunulacağını söyleyen Gürkan, Mersin'de gerçekleştirilecek temsillerin yanında Tarsus'ta da her ay bir gösterinin yapılacağını, verilecek temsillere Mersinliler kadar Tarsusluların da destek olmasını gerektiğini aktardı. 10 etkinliğin gerçekleştirileceği Ekim ayının tam olarak verimli geçmeyeceğini, asıl yoğunluğun Kasım ayında olacağını kaydeden Güler, "Kasım ayında daha yoğun bir programımız var. Tanıtmayı amaçladığımız bir etkinlikle her ay Atatürk Evi'nde bir konser vereceğiz. Bu bizim için büyük bir onur" dedi.

Kasım ayından itibaren oda müziğinin operalar içinde yalnızca MDOB'da yer alacağını kaydeden Güler, MDOB'un öncelikle Mersin'in ardından bölgenin operası olduğunu, operaya sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Her ay çocuk oyunları ve ücretsiz eğitim etkinliklerinin de programda yer aldığı anlatan MDOB Sanat Yönetmeni Fazıl Hakan Gürkan, "Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra operanın Mersin'de açılmış olması yöre halkı için çok büyük bir şans" diye konuştu.

5 Ekim akşamı saat 20.00'da 'Mavi Tuna' balesinin prömiyeri ile açılacak 2006-2007 temsil sezonunda yer alan gösteriler ise şunlar:

"11 Ekim müzikal komedi, 'Bir Tenor Aranıyor', 17 Ekim opera '2 Trovatore', 20 Ekim 'Ayın Konseri' , 21 Ekim Tarsus Kültür Merkezi, konser, 25 Ekim Gaziantep Üniversitesi, konser, 29 Ekim Cumhuriyet Konseri."

Verilen temsillerin Ekim ayı içinde tekrarının yapılacağı bildirildi.

Kaynak: İHA