Mersin, Küçük Bir Türkiye Örneği"

Mersin, Küçük Bir Türkiye Örneği"

AK Parti Mersin Milletvekili adayı Muhsin Kızılkaya, çok kültürlü yapısıyla öne çıkan Mersin'in, küçük bir Türkiye örneği olduğunu söyledi.

Mersin, Küçük Bir Türkiye Örneği

MUSTAFA GÜNGÖR - AK Parti Mersin Milletvekili adayı Muhsin Kızılkaya, çok kültürlü yapısıyla öne çıkan Mersin'in, küçük bir Türkiye örneği olduğunu söyledi.

Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Grubu'nda da görev alan Kızılkaya, AA muhabirine, Mersin'in sahip oluğu tarihi ve turistik değerleriyle çok güzel bir kent olduğunu belirtti.

"Kentin çok farklı kesimlerden kişilere de evsahipliği yapmasıyla küçük bir Türkiye örneği" olduğunu vurgulayan Kızılkaya, "Mersin, mezarlığında sol tarafta Hristiyanların sağ tarafta Müslümanların yattığı tek şehirdir. Burası, Türkiye'nin her tarafından bir şekilde yurdundan kopmuş gelmiş bir insanın bulunduğu bir kent. Burada her dakika farklı kültürden insanlarla karşılaşmanın heyecanını ve hazzını yaşıyorum. Bu durumu başka bir yerde görmek zordur" diye konuştu.

Kızılkaya, Mersin'de Akil İnsanlar Heyeti ile yaptığı çalışmalarda, bölge insanının sorunlarını ve taleplerini dinlediğini aktararak, TBMM'de bu konuların çözümü için çalışacağını ifade etti.

Muhalefet partilerinin, "Hakkarili birisi buraya geldi" eleştirilerine de değinen Kızılkaya, şöyle devam etti:

"Bu şehrin yerlisi çok az. Ben 4-5 haftalık Mersinliyim. Onlar 3 yıllık Mersinli'dir. En fazla olanı 30 yıllık Mersinli. Ben de bir süre sonra onlar kadar Mersinli olacağım. Türkiye'nin en güzel tarafı da bu. Her tarafı yurt bilmek, kendi memleketin bilmek. İnsanlarda müthiş bir enerji var. Bütün bunları harekete geçirebilirsek buranın makus tarihi çok kısa süre içerisinde değişir."

Kaynak: AA