Mersin: Kendisini Polis Olarak Tanıtıp Bin 300 YTL'yle Ortadan Kayboldu

Mersin: Kendisini Polis Olarak Tanıtıp Bin 300 YTL'yle Ortadan Kayboldu

Mersin'in Anamur İlçesi'nde Kendisini Polis Olarak Tanıtan Bir Kişi, Oğlunun Ayakkabı Mağazasında Oturan Yaşlı Adamın Bin 300 YTL'sini Sahte Olup Olmadığına Bakma Bahanesiyle Alarak Kaçtı.

Mersin: Kendisini Polis Olarak Tanıtıp Bin 300 YTL'yle Ortadan Kayboldu

Mersin'in Anamur İlçesi'nde kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, oğlunun ayakkabı mağazasında oturan yaşlı adamın bin 300 YTL'sini sahte olup olmadığına bakma bahanesiyle alarak kaçtı.

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Bulvarı'nda ayakkabı mağazası işleten Veli İncirci, öğlen saatlerinde dükkanda babası Gani İncirci'yi bırakarak kuaföre gitti. Kısa süre sonra mağazaya giren ve kendisini polis olarak tanıtan düzgün giyimli, 30-35 yaşlarındaki bir şahıs, sahte para taşıdığı ihbarını aldıklarını belirterek, Gani İncirci'den bütün paralarını kendisine teslim etmesini istedi. İncirci'nin bin 300 YTL'sini alan kimliği belirsiz şahıs, kaçarak ortadan kayboldu.

Köyden 1 günlüğüne şehre indiğini belirten Gani İncirci, "Paraları aldığı anda kaçmaya başladı. Çevredekilerden yardım istedim, ancak kimse ilgilenmedi. Yan kesici kısa sürede gözden kayboldu. Bir anlık dalgınlığımdan yararlandı" dedi.

Olayın şaşkınlığını yaşadıklarını belirten Veli İncirci de, "Ben kuaföre gitmiştim. Az sonra mağazaya gelen bir kişi babamın paralarını alarak kaçmış. Esnaflarımız böyle insanlara karşı dikkatli olsunlar" diye konuştu.

Polis, kendisini polis olarak tanıtan kimliği belirsiz şahsın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.