Mersin: Karaduvar Mahallesi'ndeki Sulama Kanalı Kapatılıyor

Mersin: Karaduvar Mahallesi'ndeki Sulama Kanalı Kapatılıyor

Mersin'de Karaduvar Mahallesi'nde Devlet Su İşleri'ne (DSİ) Ait Sulama Kanalının Kapatılması İçin Akdeniz Sosyal Forumu Derneği Tarafından Başlatılan Kampanya Sonuç Verdi.

Mersin: Karaduvar Mahallesi'ndeki Sulama Kanalı Kapatılıyor

Mersin'de Karaduvar Mahallesi'nde Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalının kapatılması için Akdeniz Sosyal Forumu Derneği tarafından başlatılan kampanya sonuç verdi.

Su kanalı önünde dernek üyeleri ve Karaduvar halkı ile birlikte bir açıklama yapan Akdeniz Sosyal Forumu Karaduvar Çevre Meclisi Sözcüsü Cengiz Sayar, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve sulama kanalının kapatılması yönündeki projenin, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü tarafından reddedildiğini anımsatarak, 7 ay boyunca sürdürdükleri çalışma ile sonuca ulaştıklarını ve DSİ ile Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin mütabakata vararak kullanılmayan su kanalının kapatılması yönünde karara vardıklarını belirtti. Büyükşehir Belediyesi'nin en kısa zamanda üzerine düşen görevi yapacağını belirten Sayar, "Kanalın kapatılması için tüm çalışmalar tamamlanmıştır. Yanı başımızda duran ve yarattığı sorunları daha önce defalarca vurguladığımız sulama kanalının kapatılmasında herhangi bir yasal engel kalmamıştır" dedi.

Kaynak: İHA