Mersin'in Aydıncık İlçesi'nde Orman Yangını (2)

Mersin'in Aydıncık İlçesi'nde Orman Yangını (2)

Aydıncık ile Gülnar ilçeleri arasındaki Sipahili Köyü yakınlarında çıkan orman yangını yaklaşık 60 hektar alandaki kızılçam ağaçlarını kül etti.

Mersin'in Aydıncık İlçesi'nde Orman Yangını (2)

Mersin'in AYDINCIK İLÇESİ'NDE ORMAN YANGINI (2)

60 HEKTAR ORMAN, BİR EV YANDI

Aydıncık ile Gülnar ilçeleri arasındaki Sipahili Köyü yakınlarında çıkan orman yangını yaklaşık 60 hektar alandaki kızılçam ağaçlarını kül etti. Sert poyrazın etkisiyle yayılan alevler, Sipahili Köyü'nde bir ev ile ahır ve samanlığı da yaktı.

Sipahili Köyü, Ahi Tatil Sitesi yakınlarında bir kişinin çay demlemek için yaktığı semaverden sıçrayan kıvılcımdan çıktığı sanılan orman yangını, poyrazın etkisiyle Karatepe Köyü'ne kadar ilerledi. Yaklaşık 60 hektar alana zarar veren yangında Sipahili Köyü sakinlerinden Kurtar Akça'nın evi yandı, Hasan Cırt'a ait ahır ve samanlık da kül oldu. Mersin Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer yangına 4 helikopter, 1 uçakla havadan, 25 arazöz, 7 su tankı ve 150 orman işçisiyle karadan müdahele edildiğini söyledi. Alevlerin kontrol altına almak için yoğun çaba gösterdiklerini kaydeden Abdurrahman Acer, "İhmal ve dikkatsizlik büyük faciaya yol açtı. Bütün önceliğimiz vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlamak. 60 hektarlık alandaki kızılçam ormanı zarar gördü. Yangını kontrol altına almak için çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Jandarma ekipleri, yangına neden olan şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. - Mersin