Mersin'in Arslanköy böldesi'nde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı

Mersin'in Arslanköy böldesi'nde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı

Mersin'in Arslanköy beldesinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yoğun şekilde devam ediyor. Beldede kar kalınlığının 1 metreye kadar çıktığı bildirilirken zaman zaman kar ve tipi nedeniyle kapanan yollar belediye ve karayolları ekiplerinin yoğun bir çalışması sonrası tekrar açılıyor.

Mersin'in Arslanköy böldesi'nde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı

Mersin'in Arslanköy beldesinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yoğun şekilde devam ediyor. Beldede kar kalınlığının 1 metreye kadar çıktığı bildirilirken zaman zaman kar ve tipi nedeniyle kapanan yollar belediye ve karayolları ekiplerinin yoğun bir çalışması sonrası tekrar açılıyor. Karayolları ekipleri kapanan yolu açmak için 2 kamyon ve 1 greyder ile çalışmalarını aralıksız sürdürürken Belediye ekipleride iş makinaları ile yol açma çalışmalarına katılıyor.

Arslanköy Belediye Başkanı Arif Abalı, beldelerindeki kar yağışının 1 metreye kadar çıktığını belirtti. Beldelerinin kapanan karayolunun Karayolları ve belediyelerine ait iş makinaları ile açtıklarını ifade eden Abalı, dağlık kesimde hayvanları ile birlikte mahsur kalan bir kişinin ise kurtarıldığını sözlerine ekledi.

Öte yandan Mersin Valiliği vatandaşları yağışlar karşısında gerekli tedbirleri almaları konusunda uyardı.

Yağışların Cuma günü kuzey ve doğu bölgelerde aralıklarla devam edeceği, Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren yurdun güney ve batı kesimlerinin Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesinin beklenildiği ifade edildi. Açıklamada, özellikle Akdeniz bölgesinde son günlerde meydana gelen yağışların toprağı doyma noktasına getirmesinden dolayı pazar günü beklenen etkili yağışlara bağlı olarak bölgede sel, su baskını ve taşkınların yaşanabileceği beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Öte yandan beldede elektriklerin kesik olduğu bildirildi.