Haberler » Spor » Mersin İdmanyurdu'nda Nöbet Değişimi - Spor

Mersin İdmanyurdu'nda Nöbet Değişimi

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele edecek olan Mersin İdmanyurdu'nun, olağanüstü genel kurulunda başkanlığa Halil Türer, seçildi.

Mersin İdmanyurdu'nda Nöbet Değişimi

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele edecek olan 'nun, olağanüstü genel kurulunda başkanlığa Halil Türer, seçildi.


Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen kongre, gelir-gider tabloları ve faaliyet raporlarının okunmasıyla başladı.


Raporlarda, TFF 3. Lig'den, Bölgesel Amatör Ligi'ne (BAL) düşen kulübün borcunun yaklaşık 92 milyon lira olduğu belirtildi.


Mevcut başkan Erol Antonie Vitel'in aday olmadığı ve tek listeyle gidilen seçimlerde Halil Türer, delegelerin tümümün oyunu alarak kulübün yeni başkanı oldu.


Türer, yaptığı konuşmada, ligden düşmelerine rağmen takımın bayrağını dalgalandırmak adına mücadele edeceklerine söyledi.


Yönetim olarak kulübün kapatılmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Türel, kendilerine güvenen herkese teşekkür etti.


Türel, kulübün var olan borcunu ödeyecek seviye olmadıklarını ifade ederek, borçların ödenebilecek seviyeye gelmesi için çalışacaklarını ve şeffaf bir yönetim tarzı uygulayacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: AA