Mersin Halk Müziği Günleri

Mersin Halk Müziği Günleri

Mersin Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tarafından Bu Yıl İlki Düzenlenen 'Halk Müziği Günleri' 7-11 Aralık Arasında Gerçekleştirilecek

Mersin Halk Müziği Günleri

Mersin Büyükşehir Belediye Konservatuvarı tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Halk Müziği Günleri' 7-11 Aralık arasında gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin'i kültür ve sanat şehri yapmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Geleneksel hale getirdikleri çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine yenilerini eklediklerini ifade eden Özcan, şunları kaydetti:

'Konservatuvarımız, bu yıl 7-11 Aralık arasında '1. Mersin Halk Müziği Günleri' etkinliğini gerçekleştirecek. Festival ve etkinliklerimizin kentimizin vizyonunu önemli yerlere getireceğine ve gelecek kuşaklara kültür mirası olarak kalacağına inanıyorum.'

Etkinlik, ödüllü ses yarışmasının finalinin yapılacağı 7 Aralıkta başlayacak. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, 8 Aralıkta Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Değirmencioğlu, 11 Aralıkta ise sanatçı Neşet Ertaş sahne alacak.

(VEG-ST-MUT) - MERSİN