Mersin: Futbol Sahasında 3 Bin Kişilik Yer Sofrası

Mersin: Futbol Sahasında 3 Bin Kişilik Yer Sofrası

Mersin'de Alt Birim Toroslar Belediyesi, Verdiği İftar Yemeğinde Gelenekleri Yaşatmak Amacıyla 3 Bin Kişilik Yer Sofrası Kurdu.

Mersin: Futbol Sahasında 3 Bin Kişilik Yer Sofrası

Mersin'de alt birim Toroslar Belediyesi, verdiği iftar yemeğinde gelenekleri yaşatmak amacıyla 3 bin kişilik yer sofrası kurdu.

Toroslar Belediyesi'nin iftar yemeği, 3 Ocak Spor Kompleksi'nde yer alan futbol sahası içinde verildi. Saha içinde hazırlanan iftar yemeği ile Toroslar Beldesi'nde yaşayan vatandaşlar, iftar saatinin gelmesi ile oruçlarını açtı.

Burada bir açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türklerin eski geleneklerinden birini yaşatmak ve geleneksel Türk mutfağını hatırlatmak maksadı ile böyle bir iftar yemeği verdikleri belirtti. Tuna, "Atalarımız yerleşik düzene geçmeden önce yer sofralarında yemek yemişler. Hem onları hatırlamak istedik hem de Türk kültürünün sergilendiği, etli topalak yemeği, tereyağlı dövme pilavı, kavurma ve ayranla birleştiğimiz bir yemek organizasyonu oldu. Gelen insanların buradan mutlu şekilde ayrılmalarını diliyorum" dedi.

Verilen iftar yemeğinin ardından Ankara'dan gelen Nefes Nefese Anadolu Semazen Grubu bir gösteri sundu. Gösteri, izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Kaynak: İHA