Mersin: Erdemli'ye Modern Sera Teknolojisi Getirme Çalışmaları

Mersin: Erdemli'ye Modern Sera Teknolojisi Getirme Çalışmaları

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde Kurulan Erdemli Örtü Altı Yaş Sebze ve Meyve Üreticileri Birliği (Süber) Yöneticileri, Erdemli'de Modern Seracılığın Gelişmesi ve Kaliteli Fidan Üretimi İçin Tarsus İlçesi'ndeki Modern Seralarda Bir Dizi İncelemelerde Bulundu.

Mersin: Erdemli'ye Modern Sera Teknolojisi Getirme Çalışmaları

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde kurulan Erdemli Örtü Altı Yaş Sebze ve Meyve Üreticileri Birliği (SÜBER) yöneticileri, Erdemli'de modern seracılığın gelişmesi ve kaliteli fidan üretimi için Tarsus İlçesi'ndeki modern seralarda bir dizi incelemelerde bulundu.

Erdemli İlçe Tarım Müdürü Berdan Tun başkanlığında, Erdemli SÜBER Başkanı Polat Serin, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Himmet Ali Önder, SÜBER Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kuyugöz, Tarsus'un Bağcılar Beldesi'ndeki EKOL Fidancılık üretim merkezi ile Ali Fakı Köyü'nde kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait domates serasını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Erdemli SÜBER Başkanı Polat Serin, "Erdemli'deki sebze üreticileri şimdiye kadar farklı farklı yerlerden fidan alarak hem türünde sapma hem de zaman zaman hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalıyorlardı. Bundan sonra fideleri birlik kanalıyla hem ucuza hem de kaliteli olarak alacağız" dedi.

Polat, Erdemli'de yapılan domates seracılığı ile teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı seralardaki domates seraları arasında büyük bir fark bulunduğunu ifade etti. Polat, "Erdemli'ye en son teknolojinin kullanıldığı üretim tekniklerinin getirilmesi için çaba harcıyoruz. Modern tekniklerle Erdemli de örtü altı üretimde daha kaliteli ürünler yetiştirebiliriz" diye konuştu.