Mersin: Erdemli İlçe Spor Kurulu Toplandı

Mersin'in Erdemli İlçe Spor Kurulu Toplandı. Kaymakam İsmail Demirhan Başkanlığında Toplanan Kurul, Maçlardaki Küfüre ve Çirkin Tezahüratlara Yönelik Ağır Cezalar Uygulama Kararı Aldı.

Mersin: Erdemli İlçe Spor Kurulu Toplandı

Mersin'in Erdemli İlçe Spor Kurulu toplandı. Kaymakam İsmail Demirhan başkanlığında toplanan kurul, maçlardaki küfüre ve çirkin tezahüratlara yönelik ağır cezalar uygulama kararı aldı.

Kaymakam Demirhan, her türlü sportif faaliyetlerde şiddet ve düzensizliğe meydan vermeyeceklerini belirtti. Maçlarda, sporcusundan seyircisine kadar herkesin centilmence hareket etmesini sağlayacaklarını belirten Demirhan, "İlçede faaliyet gösteren tüm spor kulüpleri ve dışarıdan gelen yönetici ve sporculara sahip çıkıp kollayacağız. Bundan sonra maçlarda hem konuk takıma hem de kendi sporcularımıza şiddet uygulamak isteyen ve küfredenleri kesinlikle sahalara almayacağız ve gerekirse para cezası uygulayacağız" dedi.

"Erdemli'de profesyonel takım yok, ancak amatör takımların karşılaşmaları var" diyen Demirhan, "Şimdiye kadar ilçemizde sportif karşılaşmalarda şiddet içeren ve maçların ahengini bozan olumsuz hiçbir konu olmadı. Bu yönden de hem İlçe Spor Müdürlüğü'nü hem de kulüp yöneticileriyle sporcularını ve sporseverleri kutluyorum" diye konuştu.

İlçe Spor Kurulu'nun bundan sonra her ay toplanarak ay içindeki sportif faaliyetlerin değerlendirmesini yapacağını kaydeden Demirhan, bundan sonra kurulun ilgili yasayı işleteceğini, aynı zamanda centilmenliği teşvik edici faaliyetlere önem vereceklerini belirtti.

Kaymakam Demirhan, İlçe Spor Kurulu toplantısında, Erdemli'de faaliyet gösteren spor kulübü yöneticilerine de sporcularını ve yöneticilerini uyarmalarını isteyerek, "Deplasmana gittiğinizde sizlere belki kötü davranabilirler. Bizler onlara uymayarak centilmenliği elden bırakmayacağız" dedi.

Kaynak: İHA