Mersin Emniyet Müdürlüğü'nün Mart Ayı Faaliyet Raporu Açıklandı

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nün Mart Ayı Faaliyet Raporu Açıklandı

Mersin'de, Mart Ayı İçerisinde Bölücü Terör Örgütü Adına Suç İşlediği Şüphesiyle 47 Kişinin Tutuklandığı ve Yine Terör Olaylarına Karıştığı İddiasıyla 35 Çocuk Hakkında İşlem Yapıldığı Bildirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nün Mart Ayı Faaliyet Raporu Açıklandı

Mersin'de, mart ayı içerisinde bölücü terör örgütü adına suç işlediği şüphesiyle 47 kişinin tutuklandığı ve yine terör olaylarına karıştığı iddiasıyla 35 çocuk hakkında işlem yapıldığı bildirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü mart ayı faaliyet raporu açıklandı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yıkıcı ve bölücü terör örgütleriyle ilgili olarak yürütülen çalışma ve operasyonlarda, 64 şüphelinin yakalandığı ve bunların 47'sinin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi. Açıklamada, bölücü terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda, 288 adet bölücü başına ait poster, 4 adet atılmaya hazır molotof kokteyli, kar maskesi, terör örgütünü simgeleyen bez parçası, bölücü içerikli pankart ve bol miktarda molotof yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiği kaydedildi.

Öte yandan, mart ayı içerisinde 0-18 yaş arası çocuklarla ilgili Sosyal Hizmetler Büro Amirliği ve Kayıp Çocuklar Büro Amirliği'nin yapmış olduğu çalışmalarda ise, toplam 65 çocuğun Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildiği açıklandı. Bu çocukların 20'sinin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne, 34'ünün ailelerine teslim edildiği vurgulanırken, uçucu madde kullanan 1 çocuğun ise, tedavi için Mersin Devlet Hastanesi'ne teslim edildiği bildirildi.

Sokaklarda çalışmayı alışkanlık haline getiren 3 çocuğun ailesine toplam 351 YTL idari para cezası kesilirken, ayrıca Adli Büro Amirliği'nce 55 çocuk hakkında hırsızlık suçundan, 35 çocuk hakkında ise terör olaylarına karıştığı için işlem yapıldığı açıklandı.

(ÖT-MT-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA