Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'in Alt Birim Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Belediyecilikte Personelin, Değişen ve Gelişen Çağa Ayak Uydurması Gerektiğini Belirterek, Halka En İyi Hizmeti Vermenin, Personeli Bilgilendirmekten Geçtiğini Söyledi.

Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'in alt birim Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, belediyecilikte personelin, değişen ve gelişen çağa ayak uydurması gerektiğini belirterek, halka en iyi hizmeti vermenin, personeli bilgilendirmekten geçtiğini söyledi.

Toroslar Belediyesi ile Türk Yerel Hizmet-Sen'in ortaklaşa yürüttüğü Yerel Düzeyde Yenileşme ve Gelişmede Sosyal Diyalog Projesi'ne yönelik düzenlenen seminerlerin ikincisi, İçişleri Bakanlığı Kontrolörü Halil Memiş'in katılımıyla Koray Aydın Stadı Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirildi. Seminere belediye personelinin yanı sıra, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu ve TÜRKAV Genel Başkan Yardımcısı Selver Korkut da katıldı.

3 gün süren eğitim seminerlerinin çok olumlu geçtiğini belirten Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, belediyecilikte ilgi, bilgi ve takibin her zaman olması gerektiğini söyledi. Belediye personelinin her yönden dolu olduğu takdirde, ihtiyaçlara rahatça cevap verebileceğini dile getiren Tuna, "Bugün dünden daha hızlı koşmak, gelişmeyi ve yeni yönetmeliği, kanunları yanlış yapmadan, daha sonra da bu işin bir teftişi olduğunu düşünerek hareket etmek gerekir. Bir işi bilerek yapmak kadar güzel bir şey yoktur. Her şey değişiyor, gelişiyor, bunları takip etmek lazım. Bu proje gerçekten bizim için büyük bir şans" dedi.

(ÖT-RO-RO-Y)