Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'de Yerel Yönetimler

Akdeniz Belediyesi'nin Milli Eğitim Müdürlüğü Desteğinde Sürdürdüğü 'Okullarda Şiddeti Önleme' Konulu Projesi Devam Ediyor.

Mersin'de Yerel Yönetimler

Akdeniz Belediyesi'nin Milli Eğitim Müdürlüğü desteğinde sürdürdüğü 'Okullarda Şiddeti Önleme' konulu projesi devam ediyor.

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Psikolog Ramazan Şimşek tarafından geçen hafta Gazi Lisesi'nde ve Mine Günaştı Lisesi'nde öğrencilerle yapılan bilgilendirme toplantısı sonrası, velilerle de bilgilendirme toplantısı yapıldı. Geçen hafta Mine Günaştı Lisesi velileri ile Akdeniz Belediyesi Çilek Mahallesi sosyal tesislerinde yapılan bilgilendirme toplantısının ikincisi, Tevfik Sırrı Gür Lisesi'nde gerçekleştirildi. Psikolog Ramazan Şimşek yaptığı konuşmada, çocukların bir kez denemek amacıyla kandırılarak uyuşturucu-esrar ve benzeri zararlı maddelerin kullanımına teşvik edildiğini kaydederek, bu bir kez denemek amaçlı kullanımın söz konusu zararlı maddeyi vazgeçilmez alışkanlık haline getirdiğini söyledi. Çocuklara bilgi verilmesinin önemine işaret eden Şimşek, "Çocuklarımızı hep birlikte içki, uyuşturucu, esrar ve benzeri zararlı maddelerin kullanımına ve şiddete neden olan sebepler konusunda bilinçlendirmeliyiz" diye konuştu.

Son yıllarda hızla gelişen teknolojinin türevleri olan bilgisayar, internet ve cep telefonu gibi ürünlerin, çocukları ve gençleri bir kültür bombardımanı altına aldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Kenan Yücesoy da, "Çocuklarımıza sahip çıkmalı, onları iyi gözlemlemeliyiz. Çocuklarımızın internet ve benzeri teknolojik bilgilendirme araçlarının zararlarından korunarak en doğru şekilde yararlanmalarını sağlamalıyız. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, gençlerimizi doğru yönlendirebilmek ve şiddetin yaşandığı ortamlardan uzak tutabilmek için bilinçli anne-baba olmalıyız. Gerektiğinde uzman yardımı ve desteği almalıyız. Belediyemiz bu konuda sizlere yardım ve desteğe her zaman hazırdır, bu olanaktan yararlanın" dedi.

(ÖT-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA