Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Toroslar Beldesi'ne Altyapı ve Asfaltlama Başta Olmak Üzere Büyük Çaplı Yatırım Yapmaya Başladıklarını Açıkladı.

Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Toroslar Beldesi'ne altyapı ve asfaltlama başta olmak üzere büyük çaplı yatırım yapmaya başladıklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Toroslar Beldesi'nin 200 binin üzerinde nüfusa sahip dev bir belde olduğunu belirterek, kentin kuzeye genişlemesinde önemli bir noktada bulunan Toroslar Beldesi'ne başta altyapı olmak üzere birçok önemli yatırım için start verdiklerini söyledi. Toroslar Beldesi sınırları içerisinde bulunan Çavuşlu Deresi'nin yazın sivrisinek üretmesi, kışın da aşırı yağışlarda taşması sonucu büyük zararlara yol açtığını ifade eden Özcan, derenin üzerinin kapanması için çalışmaların başladığını kaydetti. Çavuşlu'dan başlayan ve sırasıyla Çukurova, Tozkoparan, Selçuklar, Çiftçiler Caddesi, Sanayi Sitesi ve 3 Ocak Mahallesi'ni içine alarak GMK'da son bulan toplam 4 bin 700 metre uzunluğundaki Çavuşlu Deresi'ndeki çalışmayı 2007 yılının sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini belirten Özcan, şu ana kadar bin 100 metrelik mesafede çalışmaların bittiğini kaydetti.

Çavuşlu Mahallesi ve Çukurova Mahallesi'nde dere üstüne dev boruların döşendiğini ve kenarlarına da MESKİ'nin kanalizasyon ve içme suyu borularını döşeyeceğini vurgulayan Özcan, aşırı yağışlarda taşma sonucu bölge halkına büyük zarar veren Çavuşlu Deresi'nin, çalışmaların tamamlanmasıyla artık belde halkının korkusu olmaktan çıkacağını sözlerin ekledi.

(ÖT-OK-OK-Y)