Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'in Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar'da 24 Mahallede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Ortaklaşa Eğitim Alanları Oluşturmayı Hedeflediklerini Belirterek, Türk Ekonomisinin Kurtuluşunun Üretimden Geçtiğini Söyledi.

Mersin'de Yerel Yönetimler

Mersin'in Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar'da 24 mahallede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa eğitim alanları oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, Türk ekonomisinin kurtuluşunun üretimden geçtiğini söyledi.

Tuna, Halk Eğitim Merkezi tarafından Çukurova Mahallesi'nde açılan Takı Tasarım Kursu'nun sergisinin açılışını yaptı. Çukurova Mahallesi Muhtarlığı üstündeki kursta 3 ay eğitim gören bayanların açtığı sergiyi gezen Tuna, amaçlarının Toroslar Bölgesi'ndeki 24 mahallede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa eğitim alanları oluşturmak olduğunu söyledi. Bayanların hazırladığı ürünlerin, Toroslar Belediyesi tarafından yapımı devam eden Anıttepe Parkı'nda açılacak sergi merkezlerinde satışının yapılarak, hanımların ev ekonomisine katkı sunmasını da sağlayacaklarını kaydeden Tuna, "Anıttepe Parkı'nda, hanımlarımızın bu kurslarda yaptıkları ürünleri haftanın belirli günlerinde satarak ev ekonomisine katkı sağlayabilecekleri bir mekan oluşturacağız. Her zaman ifade ediyoruz, Türkiye'nin ekonomisinin kurtuluşu üretimden geçer. Amacımız bölgemizdeki 24 mahallede Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa bu eğitim yerlerini oluşturmak" dedi.

Öte yandan Türk Kadınlar Birliği Mersin Şube Başkanı Hülya Yücel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Tuna'yı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında bir konuşma yapan Yücel, ziyaretteki amaçlarının dernek hakkında Tuna'yı bilgilendirmek ve taleplerini iletmek olduğunu söyledi.

Başkan Tuna ise, sivil toplum örgütleri ile her zaman istişare halinde olmayı hedeflediklerini ifade ederek, "Sivil inisiyatifle rutin toplantılar yaparak istişare içerisinde olmak, bizim her zaman hedeflediğimiz ve düşündüğümüz unsurlar. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

(ÖT-OK-OK-Y)