Mersin'de Yangın

Mersin'de Yangın

Mersin'in Erdemli İlçesine Bağlı Tarihi ve Turistik Ayaş Beldesinde, İçerisinde Sit Alanın da Bulunduğu Makilik Arazide Yangın Çıktı.

Mersin'de Yangın

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı tarihi ve turistik Ayaş beldesinde, içerisinde sit alanın da bulunduğu makilik arazide yangın çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Ayaş beldesinde tarihi Kanlıdivane mevkisinde çıkan yangın, içerisinde sit alanının da bulunduğu makilik arazi ve şahıslara ait bahçeleri kül etti. Yaklaşık 15 hektar arazide etkili olduğu bildirilen yangın sonrası meydana gelen duman yaklaşık 20 kilometre mesafeden izlenirken, yangından kaçarken dumandan etkilenen 2 kişiden biri vatandaşlar tarafından diğeri de olay yerine gelen ambulansla Erdemli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yangına Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 3 arazöz ile Ayaş, Limonlu, Kargıpınarı, Arpaçbahşiş, Çeşmeli, Kocahasanlı belde belediyelerine ait 7 itfaiye aracı katıldı.

Bölgede görev yapan jandarma ekipleri ve vatandaşlar da yangının söndürülmesi için büyük çaba gösterdi. Ayşe Yılmaz adlı bir kadın ise bahçesini yangın sebebiyle son anda terk etti. Yangından kaçan gözü yaşlı kadın, elma bahçelerinin yandığını fark ederek bahçeden uzaklaştığını söyledi.

Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangının kontrol altına alınması için çalışmaların aralıksız sürdüğü bildirildi.

(Oİ-NÇ-Y)