Mersin'de Toma'nın Çarptığı İki Kişi Hafif Yaralandı

Mersin'de Toma'nın Çarptığı İki Kişi Hafif Yaralandı

İstanbul'daki Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için düzenlenen eylem sırasında TOMA'nın çarptığı iki kişi hafif yaralandı.

Mersin'de Toma'nın Çarptığı İki Kişi Hafif Yaralandı

İstanbul'daki Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için düzenlenen eylem sırasında TOMA'nın çarptığı iki kişi hafif yaralandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Forum AVM önünde toplanan kalabalık grubun polisin uyarılarına rağmen dağılmadığı ve GMK Bulvarı'nda yürüyüşe geçtiği belirtildi.

"Bu sırada eylemciler arasında bulunan marjinal gruplar tarafından polislere ve etrafa taş, sopa ve havai fişeklerle zarar verilmeye başlanması üzerine bozulan kamu düzenini tekrar tesis etmek üzere söz konusu guruba müdahale edilmek zorunda" kalındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu müdahalede saat 20.56 sıralarında GMK Bulvarı'na doğru aniden fırlayan 1996 doğumlu N.K. ile 1974 doğumlu L.Y. isimli vatandaşlarımıza TOMA aracımızın çarpması neticesi hafif şekilde yaralanma meydana gelmiştir. Yaralanan vatandaşlarımız, derhal Toros Devlet Hastanesine tedavi edilmek üzere sevk edilmiş, ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilmişlerdir. Olaylar esnasında 5 güvenlik görevlimiz de çeşitli yerlerinden yaralanarak tedavi altına alınmışlardır." - Mersin

Kaynak: AA