Mersin'De Tekel İşçilerine Destek

Mersin'De Tekel İşçilerine Destek

Mersin'de Tekel İşçilerine Destek Vermek İsteyen Emek ve Demokrasi Platformu Üyeleri ile Çeşitli Sendika Temsilcileri Protesto Yürüyüşü ve Basın Açıklaması Yaptı.

Mersin'De Tekel İşçilerine Destek

Mersin'de Tekel işçilerine destek vermek isteyen Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri ile çeşitli sendika temsilcileri protesto yürüyüşü ve basın açıklaması yaptı.

TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla toplanan saat 18.00 sıralarında yaklaşık 300 kişi, KESK binası önünden 200 metre uzaklıktaki Mersin Büyükşehir Belediyesi önüne yürüdü. Belediye önünde grup adına konuşan TÜRK- İŞ Mersin il Temsilcisi ve Petrol İş Sendikası Şube Başkanı Adil Alaybeyoğlu, Tekel işçilerine tam destek verdiklerini söyledi. Ülkede olumsuz şeyler olduğunu iddia eden Alabeyoğlu,, "Bu ülkede gün geçmiyor ki bir şeyler oluyor. Kendi evimize girmek için Başbakan'dan izin alacak hale geldik. Buraları biz kurduk, kendi sendikamıza giremiyorsak, bu ülkeyi Başbakan'a dar ederiz" dedi.

KESK Dönem Sözcüsü Yusuf Kaya da, AK Parti'nin tekel işçilerine düşmanca tavır sergilediğini öne sürerek, "Bu ülkeyi emekçilerin güvencesiz işlerde ömür tükettiği, işsizlerin sokaklarda hüküm sürdüğü yoksullar ülkesi yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bizler, işçi kesimi olarak bu yolları size dar edeceğiz" diye konuştu. Grup, bir süre hükümet aleyhine slogan atıp, olaysız dağıldı.