Mersin'de Tek Tip Taksi Projesi

Mersin'de Tek Tip Taksi Projesi

Mersin Taksiciler Odası Başkanı Salman Yuca, Reform Niteliğinde Birtakım Çalışma Başlattıklarını Belirterek, Bu Kapsamda Mersin'deki Taksilerin Yenileneceğini Söyledi.

Mersin'de Tek Tip Taksi Projesi

Mersin Taksiciler Odası Başkanı Salman Yuca, reform niteliğinde birtakım çalışma başlattıklarını belirterek, bu kapsamda Mersin'deki taksilerin yenileneceğini söyledi.

Yuca, yaptığı yazılı açıklamada, öncelikle Mersin halkının, daha sonra da Mersin'de çalışan taksici esnafın haklarına saygı çerçevesinde hareket ettiklerini bildirdi. İlk çalışmalarının, taksici esnafının elindeki mevcut araçları, yapılan tetkiklerden sonra taksiciliğe uygun olarak görülen tek tip araçlara dönüştürmek olduğunu ifade eden Yuca, bu dönüşümü en ekonomik şekilde gerçekleştirebilmek için bankalarla görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti. Mevcut araçların peşinat olarak sayılmasını ve alınacak

kredinin de ödemesinin kolay ve düşük faizli olmasını sağlamak için çalıştıklarını anlatan Yuca, "Ayrıca, bu projenin gerçekleşmesiyle Mersin halkı daha konforlu, klimalı ve mesleki eğitimlerden geçirilmiş tek tip kıyafetli kibar şoförlerin kullandıkları araçlarla seyahat etme imkanına kavuşacak" dedi.

Bir sonraki aşamada ise, Mersinli şoförlerden lisan öğrenmek isteyenlere de lisan dersleri almalarının sağlanacağına dikkat çeken Yuca, taksilerin ve taksicilerin bir kentin aynası olduğunu vurguladı.

(ÖT-MT-MEF-Y)