Mersin'de Silahlı Kavga: 11 Yaralı

Mersin'de Silahlı Kavga: 11 Yaralı

Mersin'de Cono Aşiretine Mensup 2 Grubun Silahlı Kavgasında 3'ü Kadın 11 Kişi Yaralandı.

Mersin'de Silahlı Kavga: 11 Yaralı

Mersin'de Cono aşiretine mensup 2 grubun silahlı kavgasında 3'ü kadın 11 kişi yaralandı.

Olay, Mersin il merkezine bağlı Yenitaşkent beldesi Toros Mahallesi'nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, birkaç gün önce iki tarafın kadınları arasında kız meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavga, bugün akşam saatlerinde yeniden başladı. Bir düğün merasiminin ardından karşı karşıya gelen tarafların kavgasında bu kez silahlar konuştu. Av tüfeği ve tabancaların kullanıldığı kavgada, mahalle savaş alanına dönerken, 3'ü kadın 11 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Bir bölümü

ambulanslarla, bir bölümü de özel otolarla Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar E.G. (15), S.G. (15), Akif G. (41), S.G. (15), Fırat G. (25), Pakize G., Murat K. (36), Sadettin K. (27), Aydın K. (28), Mehmet Salih E. (23) ve Saadet K. (20) burada tedavi altın alındı. Yaralılardan Pakize G., Mersin Devlet Hastanesi'ndeki ilk tedavisinin ardından Toros Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Olay yerine çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten jandarma yetkilileri, şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

(HK-ÇÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA