Mersin'de 'Polis

Mersin'de 'Polis

Mersin'de 'Polis-halk El Ele' Projesi Kapsamında Vatandaşların Desteğiyle Alınan 56 Araç, Törenle Hizmete Sunuldu

Mersin'de 'Polis

Mersin'de 'Polis-Halk El Ele' projesi kapsamında vatandaşların desteğiyle alınan 56 araç, törenle hizmete sunuldu.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende, araçların, emniyet teşkilatındaki hizmetlerin kalitesini artıracağını söyledi.

Projenin sosyal yönüyle örnek olduğunu ifade eden Güzeloğlu, 'Alınan araçların en güzel yönü de, sosyal yönü. Çünkü araçlar, hizmetin ötesinde halk ile polis arasındaki dayanışmanın güzel bir ispatı' diye konuştu.

Araçların kent merkezi ile ilçeler olmak üzere farklı noktalarda hizmet vereceğini bildiren Güzeloğlu, önümüzdeki süreçte de halkın desteğini almaya devam ederek, projeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Emniyet Müdürü Arif Öksüz de polislik mesleğinde zamanın önemli olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu:

'Mesleğimizde saniyeler bile çok önemli. Çünkü geç kalınan her olay, geri dönüşü olmayan sorunlara ve tehlikelere neden olabilir. Hayırseverlerimizin teşkilatımıza verdiği bu destek, kentin asayişi, huzuru ve güveni olarak halka yansıyacak. O nedenle projede yer alan herkese çok teşekkür ederiz.'

Konuşmasında araçları kullanacak olan polis memurlarına da seslenen Öksüz, 'Bu araçların hepsi, bizler için bulunmaz birer nimet. Bu nedenle hepiniz, bu araçları kullanırken, kendi araçlarınızdan bile daha itinalı davranmalısınız' dedi.

Projeye destek veren kişi ve kurumlara plaketlerin verildiği törenin sonunda, araçların anahtarları, polis memurlarına dağıtıldı. Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süha Aydın, AK Parti Mersin Milletvekili Ömer İnan, Mersin Baro Başkanı Hulki Özel ile diğer davetlilerin katıldığı törende, polis memurları, yeni araçlarla Emniyet Müdürlüğü çevresinde tur attı.

(KRM-ST-AG-YLZ) - MERSİN