Mersin'de İş Hanında Kundaklama

Mersin'de İş Hanında Kundaklama

Mersin'de 5 Katlı Bir İş Hanı, Kimliği Belirsiz Kişi ya da Kişilerce Kundaklandı. Patlamanın Meydana Geldiği Yangında 1 Kişi Yanarak Yaralandı.

Mersin'de İş Hanında Kundaklama

Mersin'de 5 katlı bir iş hanı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı. Patlamanın meydana geldiği yangında 1 kişi yanarak yaralandı.

Alınan bilgiye göre, olay İstiklal Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı İstiklal İş Merkezi'nde meydana geldi. İş merkezine giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, binanın merdivenlerine ve işyerlerinin kapılarına benzin dökerek ateşe verdi. Kundaklama sonucu iş hanının merdiven dairesi ve asansörlerinde hasar meydana gelirken, binanın birinci katındaki bir işyerinde yangın çıktı. Yangın nedeniyle meydana gelen patlamalarda, bazı işyerlerinin camları kırıldı. Bu arada iş merkezinde bulunan Mehmet Emin Çap (36) adlı şahıs, yanarak yaralandı. Vücudunda birinci derecede yanıklar meydana gelen şahıs, özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yangına müdahale eden Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri, kısa sürede kontrol altına aldı. Binada boş benzin bidonları bulunurken, çevrede büyük korku ve panik yaşandı. Diğer yandan, olay yerine gelen bir kadın kocasının da yaralandığını düşünerek fenalık geçirdi. Yere yatıp çığlıklar atan kadını, polis ekipleri sakinleştirdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

(HK- SN-SN-Y)

Kaynak: İHA