Mersin'de İlköğretim Okullar Arası Bilgi Yarışması

Mersin'de İlköğretim Okullar Arası Bilgi Yarışması

Mersin'de Düzenlenen İlköğretim Okullar Arası Bilgi Yarışması Sonuçlandı. Finale Kalan 3 Okul Arasında 35 Puan Toplayan Barbaros İlköğretim Okulu İl Birincisi Oldu. Şampiyon Öğrenciler Okullarına Dönüşlerinde Davul Zurnayla Karşılandı.

Mersin'de İlköğretim Okullar Arası Bilgi Yarışması

Mersin'de düzenlenen ilköğretim okullar arası bilgi yarışması sonuçlandı. Finale kalan 3 okul arasında 35 puan toplayan Barbaros İlköğretim Okulu il birincisi oldu. Şampiyon öğrenciler okullarına dönüşlerinde davul zurnayla karşılandı.

Özel İçel Lisesi konferans salonunda yapılan bilgi yarışmasında Mersin merkez ve ilçelerden finallere katılmaya hak kazanan 10 okul yarıştı. 3 grup halinde yapılan ilk tur yarışmalarda Erdemli Akdeniz İlköğretim Okulu 50, Tarsus Sağlık Eliyeşil İlköğretim Okulu 50 ve Mersin Barbaros İlköğretim Okulu 45 puan alarak, finale kaldı. Oldukça çekişmeli geçen finalde Mersin Barbaros İlköğretim Okulu 35 puanla şampiyon olurken, Tarsus Sadık Eliyeşil İlköğretim ile Erdemli Akdeniz İlköğretim Okulu 20'şer puan da kaldı. İkinciyi belirlemek için yedek sorulara geçildi. Uzun süre bozulmayan eşitliği 9. yedek soruda bozan Tarsus Sağdık Eliyeşil İlköğretim Okulu ikinci olurken, Erdemli Akdeniz İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Yarışmanın sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, tüm yarışmacıları kutlayarak, "Bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz en güzel şekilde yarıştılar ve kazandılar. Emeği geçenleri kutluyorum" dedi. Ersoy, finale kalan öğrencilerin tümünü çeyrek altınla ödüllendirirken plaket ve katılım belgesi verdi.

Şampiyon olan Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri yarışmadan sonra döndükleri okullarında davul zurnayla karşılandı. Okulda büyük coşku yaşanırken, bahçede toplanan öğrenci ve öğretmenler davul zurna eşliğinde halay çekti. Öğrencilerin başarısından büyük onur ve gurur duyduklarını ifade eden Barbaros İlköğretim Okulu Müdür Vekili Veysi Fırat, "Çocuklarımız bize büyük bir mutluluk yaşattı. Onlarla gurur duyuyoruz. Hepsi de oldukça başarılı ve zeki çocuklarımız. O nedenle yarışmaya özel bir hazırlık yapmadık. Çünkü yapacağımız özel bir çalışma onları zihnen daha da yoracaktı. Kafaları iyice karışacaktı. Emek veren tüm öğrenci, öğretmen, veli ve okul aile birliğini kutluyor ve teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(ÖT-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA