Mersin'de Oto Tamir Atölyesinde Çalışan 2 DEAŞ'lı Gözaltına Alındı

Mersin'de Oto Tamir Atölyesinde Çalışan 2 DEAŞ'lı Gözaltına Alındı

Mersin'de terör örgütü DEAŞ'ın tutuklu olan sözde tarım bakanının ifadeleri doğrultusunda oto tamir atölyesinde çalışan ve bombalı araçları hazırlayan 2 örgüt üyesi gözaltına alındı.

Mersin'de terör örgütü DEAŞ'ın tutuklanan sözde tarım bakanının ifadesi doğrultusunda bombalı araçla saldırı yapmayı planladıkları öne sürülen 2 terörist yakalandı.

SÖZDE TARIM BAKANININ İFADESİ ALINDI

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, kentte DEAŞ'a yönelik yapılan operasyon ile ilgili açıklama yaptı. İl Jandarma Komutanlığınca, terör örgütü DEAŞ'ın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarda, ismi açıklanmayan örgütün sözde tarım bakanı olan tutuklu zanlının ifadeleri doğrultusunda soruşturma başlatıldı.

OTO TAMİR ATÖLYESİNDE ÇALIŞIYORLAR

DEAŞ üyesi oldukları öne sürülen 2 kişi hakkında bilgi veren zanlının, şüphelilerden birinin örgüte ait oto tamir atölyesinde çalıştığını, yapılacak eylemlerde kullanılacak bombalı araçları hazırladığını ve bomba düzenekleri hakkında bilgisi olduğunu, diğerinin de onu evinde sakladığını bildirmesi üzerine belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Bombalı araçla saldırı yapmayı planladıkları öne sürülen 2 şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak: DHA