Mersin'de dar gelirli ev hanımlarına mikro kredi desteği

Mersin'de kendi işini kurmak isteyen ancak ekonomik durumu uygun olmayan 37 kadına 37 bin YTL mikro kredi verildi. İl Özel İdaresi Meclis Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, İl Özel İdare Yasası ile İl Özel İdarelerine kredi verme yetkisi verildiğini belirterek,"Biz de, Mersin ili olarak Mayıs ayında bu uygulamayı başlattık. Daha önce 24 hanıma 24 bin YTL kredi ver...

Mersin'de dar gelirli ev hanımlarına mikro kredi desteği

Mersin'de kendi işini kurmak isteyen ancak ekonomik durumu uygun olmayan 37 kadına 37 bin YTL mikro kredi verildi. İl Özel İdaresi Meclis Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, İl Özel İdare Yasası ile İl Özel İdarelerine kredi verme yetkisi verildiğini belirterek,"Biz de, Mersin ili olarak Mayıs ayında bu uygulamayı başlattık. Daha önce 24 hanıma 24 bin YTL kredi verdik. Bugün de 37 hanıma kredi vereceğiz" dedi.

Kredi alabilmek için kadınların ekonomik durumunun iyi olmaması, hiçbir sosyal güvencesinin bulunmaması koşulu arandığının da altını çizen Aksoy, "Amacımız, kadınlarımızın, aldıkları kredilerle kendi işini kurarak ekonomik anlamda kendilerine, ailelerine ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarına fırsat vermektir." dedi.