Mersin'de Çete Operasyonu
Haberler » Güncel » Haber

Mersin'de Çete Operasyonu

Mersin'de, Polisin 6 Ay Süren Çalışma Sonucu Düzenlediği Operasyonda, Uyuşturucu Madde Sokak Satıcılığı, Adam Yaralama, Tehdit ve Hırsızlık Suçlarına Karıştıkları İleri Sürülen 15 Kişi Yakalandı. "Sokak-1" Adı Verilen Operasyonda, Bir Miktar Uyuşturucuyla Birlikte Çalıntı Olduğu Sanılan Çok Sayıda Cep Telefonu da Ele Geçirildi.

Mersin'de Çete Operasyonu

Mersin'de, polisin 6 ay süren çalışma sonucu düzenlediği operasyonda, uyuşturucu madde sokak satıcılığı, adam yaralama, tehdit ve hırsızlık suçlarına karıştıkları ileri sürülen 15 kişi yakalandı. "Sokak-1" adı verilen operasyonda, bir miktar uyuşturucuyla birlikte çalıntı olduğu sanılan çok sayıda cep telefonu da ele geçirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Mersin'de suç işlemek için teşkil edilmiş bir örgütün faaliyetleri çerçevesinde, uyuşturucu madde sokak satıcılığı, adam yaralamak, tehdit ve hırsızlık olaylarına karışan bir suç örgütünün ortaya çıkarılması için çalışma başlattı. Polisin yaklaşık 6 ay süren çalışması sonrası, suç örgütü elemanlarının yakalanması için önceden belirlenen yerlere "Sokak-1" adı verilen eş zamanlı operasyon düzenlendi. 15 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı olayda, ayrıca 2 kilo 178 gram eroin, 162 gram esrar, 12 adet tabanca mermisi, uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 6 bin 240 YTL ile 200 dolar ve yine çalıntı olduğu sanılan 20 adet cep telefonu ile 1 adet MP-4 müzik çalar ele geçirildi.

Yakalanan sanıkların yapılan incelemesinde, Mersin'de 2006 yılında meydana gelen 2 şahsın yaralanması olayına karıştıkları belirlenirken, ele geçen 1 cep telefonunun da çalıntı kaydının bulunduğu, diğer telefonların ise çalıntı olup olmadığının anlaşılması için araştırmaların sürdüğü kaydedildi.

Öte yandan, şüphelilerin suç kayıtlarını inceleyen polis, şahısların birden fazla "Uyuşturucu madde kaçakçılığı, hırsızlık, ruhsatsız silah bulundurma, adam öldürme, dolandırıcılık ve çete kurma" gibi suçlara karıştıklarını belirledi.

Açıklamada, aynı olayla ilgili olarak 2006 yılının kasım ayında 2 kişinin daha yakalandığı belirtilirken, şüphelilerin "Suç işlemek için teşkil edilmiş bir örgütün faaliyetleri çerçevesinde uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçlarından adliyeye sevk edildiği bildirildi.

(HK-MT-NÇ-NÇ-Y)