Mersin'de 17. Akdeniz Oyunları Hazırlıkları Sürüyor

Mersin'de 17. Akdeniz Oyunları Hazırlıkları Sürüyor

Mersin Valiliği Başkanlığında Kurulan ve Çalışmalarını İstanbul Milli Olimpiyat Komitesi ile Birlikte Yürüten 2013 Akdeniz Oyunları Komisyonu Yürütme Kurulu Toplantısı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda (Mtso) Yapıldı.

Mersin'de 17. Akdeniz Oyunları Hazırlıkları Sürüyor

Mersin Valiliği başkanlığında kurulan ve çalışmalarını İstanbul Milli Olimpiyat Komitesi ile birlikte yürüten 2013 Akdeniz Oyunları Komisyonu Yürütme Kurulu toplantısı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) yapıldı.

Toplantıya Valilik, Büyükşehir Belediyesi, MTSO, Deniz Ticaret Odası, Tarsus Belediyesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nden temsilciler katıldı. Toplantıda konuşan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, 2013 yılında yapılacak olan 17. Akdeniz Oyunları'na Türkiye'den Mersin, Yunanistan'dan Volos ve Hırvatistan'dan Rijeka şehirlerinin aday olduğunu anımsatarak, 17 Haziran 2007'de Mısır'ın başkenti Kahire'de Akdeniz Oyunları Yürütme Kurulu toplantısının

yapılacağını açıkladı. Aday şehirlerin ilk tanıtımını bu şehirde gerçekleştireceklerini ifade eden Taşkın, "Asıl oylama ise 27 Ekim 2007 tarihinde İtalya'da yapılarak, ev sahibi şehir belirlenecek. 17. Akdeniz Oyunları'na Akdeniz'e kıyısı olan 23 ülkeden 3 ülke aday oldu. Aday ülkeler dışındaki 20 ülke oy kullanacak" diye konuştu.

Uluslararası Akdeniz Oyunları Değerlendirme Komisyonu, 2006 yılının Eylül ayında Mersin'e gelerek incelemelerde bulunmuştu.

(ÖT-HT-CC-Y)