Mersin: Cumhurbaşkanı Sezer İçin "Bir El Tut" Kampanyası

Mersin: Cumhurbaşkanı Sezer İçin "Bir El Tut" Kampanyası

Mersin'de Bir Grup Kadın, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Görev Süresinin 2 Yıl Daha Uzatılması İçin 4 Aralık'ta Başlattığı "Bir El Tut" Kampanyasını Sürdürüyor.

Mersin: Cumhurbaşkanı Sezer İçin

Mersin'de bir grup kadın, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in görev süresinin 2 yıl daha uzatılması için 4 Aralık'ta başlattığı "Bir el tut" kampanyasını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan bir grup kadın, ellerinde "1. Çözüm Cumhurbaşkanı Sezer'in görev süresi 2 yıl uzatılsın", "Çankaya için yurttaşın çözümü", "Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığı Çankaya'yı hep aydınlatacak", "CHP halka yüzünü dön" yazılı pankartlarla 15 dakikalık susma eylemi yaptı. Bir süre sonra, ellerindeki pankartlardaki yazılı mesajları, slogan şeklinde seslendiren grup, daha sonra kendilerinin bestelediği marşı okudu. Grup adına açıklama yapan Nazire Yaman, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhuriyet için Meclis'ten çekilmesi gerektiğini söyledi. 4 Aralık'ta başlattıkları eyleme her geçen gün halkın destek verdiğine dikkat çeken Yaman, "Yurttaş olarak en temel görevimiz, Cumhuriyet'i korumak ve savunmaktır. Karanlık istemiyor, yarınımızın aydınlık olmasını istiyoruz" dedi.

Eylem, atılan sloganların ardından sona erdi.

Öte yandan, yaptığı tek kişilik eylemlerle tanınan Emin Kocaaslan da, kadınların eyleminin ardından, "Evcilik oynadığınız için 50 senedir iktidar olamıyorsunuz" yazısının bulunduğu bir pankart açarak, "Bir el tut" kampanyasına tepki gösterdi. Kocaaslan'ı eylemci bazı vatandaşlar tartaklamak isteyince, araya giren emniyet güçleri Kocaaslan'ı olay yerinden uzaklaştırdı.