Mersin: Çogem-mersin Üniversitesi İşbirliği

Mersin: Çogem-mersin Üniversitesi İşbirliği

Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürü (Çogem) Mustafa Sarı, Sokaktan Çalışan Çocukları Tespit Ederek, Onların Sosyalleşmesini ve Topluma Kazandırılmasını Amaçladıklarını Söyledi.

Mersin: Çogem-mersin Üniversitesi İşbirliği

Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürü (ÇOGEM) Mustafa Sarı, sokaktan çalışan çocukları tespit ederek, onların sosyalleşmesini ve topluma kazandırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı ÇOGEM'de eğitim gören çocuklar, hafta sonları Mersin Üniversitesi (MEÜ) Çiftlikköy Kampüsü'nde spor yaparak stres atıyor. Mersin Üniversitesi ile SHÇEK'in ortaklaşa çalışmasıyla gerçekleştirilen organizasyonda, ÇOGEM'de bulunan çocukların sosyalleşmesi ve topluma kazandırılması amaçlanıyor. ÇOGEM Müdürü Mustafa Sarı yaptığı açıklamada, kurumun hizmet yapısını güçlendirdiklerini belirterek, "Sokakta çalışırken tespit ettiğimiz çocukları önce ÇOGEM'e getiriyoruz. Burada onların sağlık ve hijyenik bakımlarını yapıyoruz. Bu çalışmalarla çocuğu sokaktan alıkoyarak onların sosyalleşmesine ve topluma kazandırılmasına katkı sağlıyoruz. Üniversiteyle yaptığımız işbirliği de çocukların gelişmesinde önemli bir rol oynuyor" dedi.

Sarı, toplumun her kesimini sokakta çalışan çocukların hayata kazandırılması için çalışan ÇOGEM'e destek vermeye çağırdı.

Kaynak: İHA