Mersin Adana'da Çifte Kadın Cinayeti

Mersin Adana'da Çifte Kadın Cinayeti

Adana'da çifte kadın cinayeti (5) ANNE İLE KIZI TOPRAĞA VERİLDİ Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından 7 çocuk annesi Semire Balık ile kızı Ayşe Işık'ın cenazeleri yakınlarına teslim edildi.

Mersin Adana'da Çifte Kadın Cinayeti

Adana'da çifte kadın cinayeti (5)

ANNE İLE KIZI TOPRAĞA VERİLDİ

Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından 7 çocuk annesi Semire Balık ile kızı Ayşe Işık'ın cenazeleri yakınlarına teslim edildi. Adana merkez Küçükoba Mezarlığı'na götürülen anne ile kızının cenazeleri yan yana açılan mezarlarda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Kızı Semire ile torunu Ayşe'nin cenazesini teslim alan anne Leman Balık da Adli Tıp Kurumu'nda, eski damadının kızına yıllarca şiddet uyguladığını, eski damadı ile kızı arasında mal paylaşımı davası olduğunu, bugün keşif yapılacağını, cinayetin bu yüzden işlenmiş olabileceğini de ileri sürdü.

AYŞE, EŞİNDEN 9 MART'TA ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Bu arada polis, Semire Balık ile kızı Ayşe Işık'ın birlikte yaşadığı belirlenen Mersin'in Erdemli İlçesi'nin Merkez Mahallesi'ndeki evlerinde inceleme yaptı. Eve gelen polisler, dış kapının kilidinin kırıldığı ve eve zorla girildiğini belirledi. Katil zanlısı olarak aranan eski eş Hüseyin Balık'ın zorla girdiği evden eski eşi ile kızını kaçırıp götürdüğü otoyolda öldürdüğü üzerinde duruluyor. Ayrıca evi 2 ay önce kiraladığı belirlenen annesi ile birlikte yaşayan Ayşe Işık'ın da 9 Mart'ta Erdemli İlçesi Emniyet Müdürlüğü'ne giderek eşi Metin Işık ile kardeşi Abdullah Balık'ın kendisini ölümle tehdit ettiğini ileri sürüp şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Ayşe Işık'ın Metin Işık ile kaçarak evlendiği, aralarındaki geçimsizlik nedeniyle evini terk edip annesiyle birlikte kiraladıkları evde yaşadıklarını öğrenildi.

DİĞER KIZI DA KAYIP

Öte yandan Semire Balık'ın Mersin'in Erdemli İlçesi'nde oturan ve Davut Demirkıran ile evli olan kızı Sibel Demirkıran'ın da bugün ortadan kaybolduğu ileri sürüldü. Polisin yaptığı araştırmada Davut Demirkıran ile eşi Sibel Demirkıran'a ulaşılamadı. Sibel'in annesi ile kız kardeşine ev kiralamasında yardımcı olduğu öğrenildi. Sibel'in de ortadan kaybolması nedeniyle öldürülmüş olma ihtimalini de gündeme getirdi. Polis, çalışmasını bu yönde sürdürüyor.