Mermer Kuş Heykelleri, Bandırma Sahil Bandına Yerleştiriliyor

Mermer Kuş Heykelleri, Bandırma Sahil Bandına Yerleştiriliyor

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen "1.Bandırma Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu"na katılan sanatçılar tarafından yapılan heykeller, sahil bandında hazırlanan yerlerine konuluyor.

Mermer Kuş Heykelleri, Bandırma Sahil Bandına Yerleştiriliyor

Bandırma Belediyesi tarafından "22. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali" kapsamında düzenlenen "1. Bandırma Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu"na katılan sanatçılar tarafından yapılan heykeller, sahil bandında hazırlanan yerlerine konuluyor.

Konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, eserlerden 5 tanesinin bundan böyle sahil bandında yeni yerlerinde olacağını belirterek, "6. heykelimiz ise İDO önünde Adnan Menderes Bulvarı'nda yer alan bölümde sergilenecek. O bölgedeki mevcut yunus heykeli ise tren garı tarafındaki bölgeye alınacak. Heykeltıraşlarımızla birlikte belirlediğimiz bu yerlerimizin altyapı çalışmalarını, Yapı İşleri ve Park-Bahçeler Müdürlüğümüz ekiplerince yerine getirildi. Sempozyumun başladığı ilk günden bugüne kadar emeği geçen herkese Bandırma Belediyesi adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

- BALIKESİR