Merkezi Sistemin Azizliği

Merkezi Sistemin Azizliği

Trabzon'un Bahçecik Mahallesinde, Bir Cenaze İçin Dün Camiye Giden Cemaat, Radyo Frekanslarının Karışması Nedeniyle Öğle Ezanı Yerine Şarkı Dinledi.

Merkezi Sistemin Azizliği

Trabzon'un Bahçecik mahallesinde, bir cenaze için dün camiye giden cemaat, radyo frekanslarının karışması nedeniyle öğle ezanı yerine şarkı dinledi.

Bahçecik mahallesindeki Küçük Fatih Camii'ne dün öğle namazı sırasında Mehmet Çobanoğlu isimli vatandaşın cenaze namazını kılmak için giden cemaat, merkezi sistemin azizliğine uğradı. Öğle ezanının okunmasını bekleyen cemaat, bu sırada hoparlörden Zeki Müren'in şarkısını dinledi. Şarkının ardından başka bir parçanın da bir bölümü çalındı ve yayın yaklaşık 2 dakika sürdü. Sorunun giderilmesinin ardından öğle ezanı okundu.

Cenaze yakınlarından Turgut Özdemir, yaptığı açıklamada Mehmet Çobanoğlu'nun cenazesi sırasında ezan vaktini beklerken cami önünde sohbet ettiklerini belirterek, "Ezan sesini beklerken birden Zeki Müren'in şarkısı duyulmaya başladı" dedi.

Mahalle sakinleri ve cami cemaatinden Yakup Aslan, merkezi sistemdeki sorunun ardından cami imamının merkezi sistemi devre dışı bırakarak, mikrofonla ezanı kendisinin okuduğunu söyledi.

Trabzon Müftülüğü yetkilileri, konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, İl Müftüsü Ahmet Bulut'un yaşanan bu sorun ile ilgili olarak ilçe müftülerinin de katılımı ile müftülükte bir toplantı yaptığı belirtildi.

(GÖK-ÖS-Y)