Merkez Bankası Haberleri

Merkez Bankası haber, Merkez Bankası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Merkez Bankası - 30.09.2021
Merkez Bankası rezervleri 122 milyar dolar oldu
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 24 Eylül haftasında 1 milyar 257 milyon dolar artarak 122 milyar 44 milyon dolara yükseldi.
Merkez Bankası - 30.09.2021
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayımlandı Açıklaması
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, geçici etkilerin ortadan kalkmasıyla enflasyonun yeniden düşüş eğilimine dönmesini sağlayacak sıkılıktaki parasal duruşun;
Merkez Bankası - 30.09.2021
Merkez Bankası'nın toplam rezervleri arttı
Merkez Bankası toplam rezervleri 24 Eylül ile biten haftada 1 milyar 257 milyon dolar arttı.
Merkez Bankası - 30.09.2021
Asya borsaları karışık seyretti
Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, bugün yaptığı açıklamada, salgın kaynaklı süregelen risklere rağmen ülke ekonomisinin bir trend olarak toparlanmaya devam ettiğini, enflasyon trendinin de istikrara kavuştuğunu söyledi.
Merkez Bankası - 30.09.2021
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Analistler, dün merkez bankası başkanlarının konuşmalarıyla pay piyasalarında alış ağırlıklı seyrin güçlendiğini, doğal gaz krizi ve tedarik sorunlarının ise varlığını sürdürdüğünü kaydetti.
Merkez Bankası - 30.09.2021
Küresel piyasalar karışık seyrediyor
ABD'de Temsilciler Meclisi'nin borç tavanını gelecek yıla kadar askıya almaya yönelik tasarıyı onaylaması ve Çin'de 49,6'yla Şubat 2020'den bu yana ilk defa 50 seviyesinin altına gerileyen imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin Çin Merkez Bankası'nı (PBoC) kredi faiz oranlarını düşürebileceği beklentisini artırması, pay piyasalarında tepki alımlarının gelmesini sağladı.
Merkez Bankası - 28.09.2021
Borsa günü düşüşle tamamladı
Yarın dünyanın önde gelen merkez bankası başkanlarının Avrupa Merkez Bankasının düzenleyeceği Merkez Bankacılığı Forumu'nda yapacağı açıklamaların piyasaların odağında olacağını ifade eden analistler, veri gündeminde de yurt içinde ekonomik güven endeksi, yurt dışında ise Avro Bölgesinde ekonomik ve tüketici güven endeksi, ABD'de bekleyen konut satışları başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini dile getirdi.
Merkez Bankası - 28.09.2021
MB BAŞKANI KAVCIOĞLU:  REZERVLERİMİZ 120 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNE ÇIKMIŞTIR
MERKEZ Bankası (MB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, "Rezervlerimiz 85-90 milyar dolar seviyelerinden yaklaşık 30 milyar dolar artarak 120 milyar doların üzerine çıkmıştır.
Merkez Bankası - 28.09.2021
Malta'da ilk kez güneş enerjisi panellerinin yer alacağı yaya yolu yapımı çalışmalarına başlandı
Malta Merkez Bankası tarafından derlenen bir rapora göre, ülke daha önce Bulgaristan ile 2013-2020 yıllarını kapsayan 1,4 milyon avro değerinde 7 yıllık bir anlaşma imzalamıştı.
Merkez Bankası - 27.09.2021
Bundesbank: Almanya'da enflasyon 2022'nin ortalarına kadar yüzde 2'nin üzerinde kalabilir
Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), enflasyonun 28 yılın en yüksek seviyesinden daha da yükselmesinin muhtemel olduğunu ve 2022'nin ortalarına kadar yüzde 2'nin üzerinde kalabileceğini bildirdi.
Merkez Bankası - 27.09.2021
CHP'li Akın: "Elektrik faturalarından TRT payı kaldırılmalı, KDV oranı düşürülmeli"
İktidarın beş zincir markete yönelik fahiş fiyat denetimi başlattığını hatırlatan Akın, "Fiyat artışlarının, yanlış ekonomi politikası nedeniyle yaşandığı, geçen hafta Merkez Bankası'nın aldığı faiz kararıyla bir kez daha anlaşılmıştır.
Merkez Bankası - 27.09.2021
Son Dakika | Küresel piyasalar, tedarik sıkıntılarıyla karışık seyrediyor
Son dakika gelişmesine göre Küresel piyasalar, artan tedarik sıkıntıları ve Çin'in ekonomik regülasyonlarına ilişkin belirsizliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, ABD ve Avrupa başta olmak üzere merkez bankası başkanlarının açıklamaları hafta boyunca piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Merkez Bankası Haberleri | Merkez Bankası Haber - Haberler - Sayfa 5 - Merkez Bankası haberleri, son dakika merkez bankası haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kürt sorununu çözdük, bu konuyu halen istismar edenlerin maskesini düşüreceğiz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 07:21:56. #1.14#

title