Merkez Bankası Haberleri

Merkez Bankası haber, Merkez Bankası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Merkez Bankası - 22.10.2021
Tunus'ta ekonomiye dış destek çekmenin yolu demokratik gidişatın düzeltilmesinden geçiyor
Cumhurbaşkanı Said 7 Ekim'de Merkez Bankası Başkanı Mervan el-Abbasi ile görüşmesinde, Tunus'un dostlarının bu zor dönemde yanlarında yer alacağını ifade etse de bugüne kadar hiçbir devlet yaşanan ekonomik sıkıntıya rağmen Tunus'a yardım yapacağını açıklamadı.
Merkez Bankası - 21.10.2021
Borsa günü yükselişle tamamladı
Bu arada Merkez Bankası, politika faizini piyasa beklentilerinin üzerinde 200 baz puan indirerek yüzde 16'ya çekti.
Merkez Bankası - 21.10.2021
TBMM Genel Kurulu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üç yıl önce "ver yetkiyi, gör etkiyi" diyerek millete bir söz verdiğini ifade eden Dervişoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Faizle, enflasyonla, dolarla nasıl mücadele edilir gösterecekti. Üç yıl sonra bugün Türkiye'de devletin bankaları Sayın Cumhurbaşkanının yetkisinde, medyanın büyük çoğunluğu, Hazine, Maliye hatta bağımsız olması gereken Merkez Bankası bile Sayın Cumhurbaşkanımızın yetki alanında.
Merkez Bankası - 21.10.2021
Lübnan'da Merkez Bankası hesaplarının adli denetim süreci başladı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Merkez Bankasındaki adli denetimin uluslararası özel şirket "Alvarez and Marsal" (A&M) tarafından bugün başlatıldığını duyurdu.
Merkez Bankası - 21.10.2021
Ekonomistler, Merkez Bankası faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini 200 baz puanlık indirimle yüzde 16'ya çektiği karar metninde, "politika faizinde yapılan aşağı yönlü düzeltme için yıl sonuna kadar sınırlı bir alan kaldığı" ifadelerinin gelecek dönem para politikasının seyri açısından...
Merkez Bankası - 21.10.2021
Merkez Bankası politika faizini 200 baz puan indirdi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan indirerek yüzde 16'ya düşürdü.
Merkez Bankası - 21.10.2021
Merkez Bankası, faizi yüzde 16'ya düşürdü
MERKEZ Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 18'den yüzde 16'ya düşürülmesine karar verdi.
Merkez Bankası - 21.10.2021
İngiltere'de kamu borçlanması 21,8 milyar sterline geriledi
Hafta başında İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, "Banka özellikle orta vadeli enflasyon ve orta vadeli enflasyon beklentilerine ilişkin bir risk görürse harekete geçmek zorundadır ve geçmelidir.
Merkez Bankası - 21.10.2021
Merkez Bankası faizi 2 puan indirdi
Merkez Bankası yüzde 18 olan politika faizini yüzde 16'ya düşürdü.
Merkez Bankası - 21.10.2021
CHP, "güçlendirilmiş parlamenter sistem" çalışmasını PM'de ele alacak
CHP çalışmasında, yeni bir merkez-yerel dengesi kurulması, yerel yönetimlerin gelirlerinin arttırılması, kayyum uygulamalarına son verilip seçimle gelenin seçimle gitmesinin güvence altına alınması gibi ilkeler yer alıyor. YÖK'ün kaldırılması vadedilen çalışmada, kamu yönetiminde liyakatin esas olması, başta Merkez Bankası olmak üzere düzenleyici ve denetleyici kurumların bağımsızlık ve güvencesinin sağlanması prensipleri bulunuyor.
Merkez Bankası - 21.10.2021
Yurt içi piyasalar Merkez Bankası'na odaklandı
Küresel piyasalarda, 3. çeyrek finansal sonuçları risk iştahını beslemeye devam etse de artan maliyet baskıları endişe unsuru olarak gündemdeki yerini korurken, yurt içinde bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı takip edilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Merkez Bankası Haberleri | Merkez Bankası Haber - Haberler - Sayfa 2 - Merkez Bankası haberleri, son dakika merkez bankası haber ve gelişmeleri burada. SCÜ Hastanesinde Yapılan Tatbikat Gerçeğini Aratmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 15:36:06. #1.15#

title