Merkez Bankası İzmir Özdere'deki Tatil Kampında Kongre Merkezi Kuracak
Haberler » Güncel » Haber

Merkez Bankası İzmir Özdere'deki Tatil Kampında Kongre Merkezi Kuracak

30.12.2009- Merkez Bankası (MB) Başkanı Durmuş Yılmaz, Başkan Yardımcısı İbrahim Turan ve Beraberlerindeki Heyetle Birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na Nezaket Ziyaretinde Bulundu. Ziyarette Konuşan Yılmaz, Özdere'deki Kamplarında Kongre Merkezi Kurmayı Düşündüklerini Söyledi.

Merkez Bankası İzmir Özdere'deki Tatil Kampında Kongre Merkezi Kuracak

30.12.2009- Merkez Bankası (MB) Başkanı Durmuş Yılmaz, Başkan Yardımcısı İbrahim Turan ve beraberlerindeki heyetle birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Yılmaz, Özdere'deki kamplarında kongre merkezi kurmayı düşündüklerini söyledi.

MB Başkanı Yılmaz'ı İzmir'de görmekten mutlu olduklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Merkez Bankası'nın Gümüldür ile Özdere arasında kampı var. Orasının daha işlevsel hale getirilmesi ve kongre merkezi kurulması konusunda düşünceleri var. Bu konularda görüş alışverişinde bulunduk. Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği verebileceğimizi ilettik." dedi.

MB Başkanı Yılmaz da Özdere'deki kampta yerel ve dünya ölçeğinde konferanslar ve eğitimler düzenlendiğini aktararak, "Bundan dolayı kampımız, uluslararası alanda da oldukça popüler. Bölge ülkelerine vereceğimiz eğitimleri daha da arttırmak için proje geliştirmeyi düşünüyoruz. Sayın Başkan'a, ne yapmak istediğimiz konusunda ön bilgi verdik." şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Kocaoğlu, Durmuş Yılmaz'a İzmir Saat Kulesi'nin bir biblosunu hediye etti. (CİHAN)