Meram Belediyesinden "6. Ana Baba Okulu" Semineri - Haberler
Haberi Paylaş

Meram Belediyesinden "6. Ana Baba Okulu" Semineri

AA - Haberler | Yerel
Meram Belediyesinden

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Ana Baba Okulları seminerlerinin 6'ncısı gerçekleştirildi.

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Ana Baba Okulları seminerlerinin 6'ncısı gerçekleştirildi.

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Konevi Kültür Merkezi'ndeki seminerde, vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine Ana Baba Okulu'nun altıncısını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Belediye olarak sadece fiziki manada değil kültürel, sosyal ve eğitimle ilgili alanlarda da önemli hizmetler yaptıklarını belirten Kalaycı, yoğun ilgi gösterilen bir hizmetin 6'ncısını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Her bir okula bin 200, bin 300 vatandaşın müracaat ettiğini anlatan Kalaycı, "Toplumun temelini oluşturan aile kurumunu çok önemsiyoruz ve bu konuyla ilgili eğitimlere devam ediyoruz. Ana Baba Okulu 6'da eğitimler 6 Aralık'a kadar devam edecek. Her hafta konusunda uzman bir akademisyen hocamız sizlerle buluşacak. Seminerlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Uslu, seminerde "Ana Baba Kaybı Durumlarında Çocuğun Durumu ve Yas" konulu sunum yaptı.

Anne ve babanın ölümünde çocuğun yaşına göre farklı tavır ve tutumlar sergileyebileceğini vurgulayan Uslu, 0-2 yaş aralığındaki çocuğun ölüm kavramını anlayamayacağını, 2-4 yaş aralığındaki çocuğun ise ölümü döndürülebilir ve geçici bir durum olarak algıladığını dile getirdi.

Uslu, 4-7 yaş arasındaki çocuklarda ise bebeksi davranışlar gözlenebildiğini belirterek, "7-10 yaş arasında çocuklar, ölümün herkesin başına gelebileceğini anlar. Şok, reddetme ve içe kapanma gibi durumlar yaşanabilir. Acısı ne kadar büyük olursa olsun hayatta kalan ebeveyn, çocuğuna kayıp haberini vermeli ve güven telkin edici sözler sarf etmeli. Bu durum çocuğun psikolojisi açısından çok önemlidir" dedi.

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Ana Baba Okulu 6'nın ikinci oturumu ise Konevi Kültür Merkezinde 1 Kasım Cuma günü Prof. Dr. Ramazan Arı'nın katılacağı oturumla gerçekleşecek. - Konya

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title