MERAL DANIŞ BEŞTAŞ HABERLERİ

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ HABERLERİ

Meral Danış Beştaş haber, Meral Danış Beştaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meral Danış Beştaş - 12.7.2018
Meclis Başkanı Seçiminde İlk Tur Oylama Sona Erdi (2)
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım 331, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak 134, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş 65, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu 43, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam 4 oy aldı.
Meral Danış Beştaş - 12.7.2018
Meclis Yeni Başkanını Seçiyor
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım 336, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak 131, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş 65, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu 42, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam 4 oy aldı.
Meral Danış Beştaş - 12.7.2018
Meclis Başkanlığı İçin Oy Verme İşlemi Başladı (Ekiyle Yeniden)
Meclis Başkanlığı seçimleri için ilk tur oy verme işlemi sona erdi. 581 milletvekilinin katıldığı oy verme işleminde Saadet Partisi adayı Nazır Cihangir İslam 4 oy, İYİ Parti adayı Hayrettin Nuhoğlu 43, CHP'nin adayı Erdoğan Toprak 134,  AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım 331, HDP'nin adayı Meral Danış Beştaş 65 oy aldı.
Meral Danış Beştaş - 12.7.2018
TBMM Başkanlık Seçimi İçin İlk Tur Tamamlandı
TBMM Başkanlık seçimi için Genel Kurul'da ilk tur oylama yapıldı. Oylamaya göre, birinci turda AK Parti İzmir milletvekili Binali Yıldırım 331, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak 134, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu 43, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş 65 ve Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam 4 oy aldı.
Meral Danış Beştaş - 12.7.2018
Meclis Başkanlığı İçin Oy Verme İşlemi Başladı (2)
581 milletvekilinin katıldığı oy verme işleminde Saadet Partisi adayı Nazır Cihangir İslam 4 oy, İYİ Parti adayı Hayrettin Nuhoğlu 43, CHP'nin adayı Erdoğan Toprak 134,  AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım 331, HDP'nin adayı Meral Danış Beştaş 65 oy aldı.
Meral Danış Beştaş - 12.7.2018
Meclis Yeni Başkanını Seçiyor
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım 331, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak 134, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş 65, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu 43, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam 4 oy aldı.
Meral Danış Beştaş - 12.7.2018
TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis Başkanı Seçiminde İlk Tur Oylama Başladı.
TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis Başkanı seçiminde ilk tur oylama başladı. Seçimlerde AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ve Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam yarışacak.
Meral Danış Beştaş - 11.7.2018
Meclis, Yarın 28. Başkanını Seçecek
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu TBMM Başkanlığı için aday oldu.
Meral Danış Beştaş - 11.7.2018
Hdp'li Meral Danış Beştaş, Meclis Başkanı Adayı Oldu
Meclis Genel Kurulunda yarın yapılacak seçim öncesinde HDP'nin TBMM Başkanı adayı Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş oldu.
Meral Danış Beştaş - 11.7.2018
Hdp'nin Meclis Başkanı Adayı Meral Danış Beştaş Oldu
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Meclis Başkanı adayı Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş oldu.
Meral Danış Beştaş - 25.6.2018
Meclis'te Yeni Dönemde Kadın Milletvekilleri Sayısı Artacak
HDP: (23 kadın milletvekili)Tülay Hatımoğulları Oruç, Dirayet Dilan Taşdemir, Filiz Kerestecioğlu Demir, Salihe Aydeniz, Semra Güzel,Leyla Güven, Fatma Kurtulan, Pervin Buldan, Oya Ersoy, Hüda Kaya, Dilşat Canbaz Kaya, Züleyha Gülüm, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Pero Dundar, Ebrü Günay,Gülistan Kılıç Koçyiğit, Meral Danış Beştaş, Ayşe Sürücü, Bedia Özgökçe Ertan, Muazzez Orhan, Feleknas Uca, Ayşe Acar Başaran, Nuran İmir.
Meral Danış Beştaş - 13.6.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli, Tüsiad'ı Ziyaret Etti
Temelli, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ile Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ni (TÜSİAD) ziyaret etti.
Meral Danış Beştaş - 4.6.2018
Hdp'li Beştaş'ın Adana'da Yargılandığı Dava
HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve devletini alenen aşağılama, devletin yargı organlarını, devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle 3 ayrı dava dosyasından yargılandığı davada,...
Meral Danış Beştaş - 3.6.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli: İktidar Düşecek, Faiz Ve Döviz de Düşecek
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 24 Haziran seçimlerinde ülkeye barış geleceğini belirterek, "Bu ülkeye barış gelecekse işte bu onurlu duruş ile gelecek. İktidar çok yakında düşecek, faiz de düşecek, döviz de düşecek. Hepsini bir arada düşeceğiz" dedi.  Siirt İl Başkanlığı binası önünde düzenlenen mitinge, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Siirt milletvekili adayları Meral Danış Beştaş, Sıddık Taş, Hayrettin Şen, parti meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Meral Danış Beştaş - 24.5.2018
Dha Yurt Bülteni-15
Bugün (Perşembe) gündüz saatlerinde Kurtuluş Mahallesi'ndeki bir metruk evde, bilinmeyen nedenden yangın çıktı. Evden yükselen alevleri gören çevredekiler durumu sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, su sıkarak müdahale ettikleri alevleri söndürdü. Yangında, ölen ya da yaralanan olmazken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yanan evden görüntü Ekiplerin müdahalesinden görüntü Haber: Davut CAN - Kamera: İZMİR, ==================================================== Uludereli aileler, mezar başında; AİHM, avukat ve siyasetçilere tepki gösterdi   ŞIRNAK'ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyü Irak sınırında 28 Aralık 2011 tarihinde savaş uçaklarının operasyonu sonucu yaşamını yitiren 34 kişi ile ilgili davanın AİHM tarafından kabul edilemez bulunması, ailelerin tepkisine yol açtı. Her perşembe olduğu gibi mezarlıkta açıklama yapan aileler, bugünkü açıklamada, AİHM, Şırnak Baro Başkanı ve HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş'a tepki gösterdi.
Meral Danış Beştaş - 24.5.2018
Uludereli Aileler, Mezar Başında Aihm, Avukat ve Siyasetçilere Tepki Gösterdi
ŞIRNAK'ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyü Irak sınırında 28 Aralık 2011 tarihinde savaş uçaklarının operasyonu sonucu yaşamını yitiren 34 kişi ile ilgili davanın AİHM tarafından kabul edilemez bulunması, ailelerin tepkisine yol açtı. Her perşembe olduğu gibi mezarlıkta açıklama yapan aileler, bugünkü açıklamada, AİHM, Şırnak Baro Başkanı ve HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş'a tepki gösterdi.
Meral Danış Beştaş - 22.5.2018
Demirtaş'ın Avukatları Tahliye Talebinin Reddine İtiraz Etti
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın avukatları, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği 'tahliye talebinin reddi' kararına itiraz etti. İtirazın ardından HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş karara bir üye hakimin muhalefet şerhi koyduğunu belirterek, "O muhalefet şerhi de açık bir şeklide ortaya koymaktadır ki;  Demirtaş'ın bir dakika daha cezaevinde kalması ağır bir adaletsizliktir, hukuksuzluğun ağır devamıdır, darbelenmesidir" dedi.
Meral Danış Beştaş - 21.5.2018
Hdp'de Milletvekillerinden 25'i Liste Dışı Kaldı
HDP Eş Genel Başkanlarından Pervin Buldan İstanbul'dan, Sezai Temelli ise Van'dan aday gösterildi. HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen Kars'tan, HDP Grup Başkanvekilleri Filiz Kerestecioğlu Ankara'dan, Meral Danış Beştaş ise Siirt'ten aday oldu.
Meral Danış Beştaş - 14.5.2018
Hdp'li Beştaş: Demirtaş Dışındakiler Kampanyalarını Rahat Yapıyor
MARDİN'in Nusaybin ilçesinde partisinin seçim bürosunu açan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, diğer cumhurbaşkanı adaylarının kampanyalarını rahat bir şekilde yaparken, Demirtaş'ın cezaevinde gazete okumasının bile engellendiğini söyledi.
Meral Danış Beştaş - 11.5.2018
Datça'da, Can Yücel Kültür ve Sanat Festivali Başladı
Datça Kültür Sanat Dayanışma (DKSD) grubu tarafından, Datça Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen festivalin açılışı için Cumhuriyet Meydanı'nda tören yapıldı. Açılış törenine, Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, HDP Grup Başkanvekili ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, şair, yazar ve tiyatro sanatçıları ile vatandaşlar katıldı.
Meral Danış Beştaş - 11.5.2018
Dha Yurt Bülteni-19
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen açılış törenine, CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, HDP Grup Başkanvekili Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, şair, yazar ve tiyatro sanatçıları ile vatandaşlar katıldı.
Meral Danış Beştaş - 10.5.2018
Yetki Tasarısı TBMM Genel Kurulunda
İnancımız odur ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'nin önü açılacak, bölgesel ve küresel bir güç merkezi haline gelmesi ve lider ülke olması sağlanacaktır. Türkiye yükselecektir, yükseklerde hak ettiği doruklara ulaşacaktır; buna hiç kimse engel olamayacaktır." "Kesin adaydır" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, AK Parti'nin 16 yıllık iktidar fırsatından "bir karabasan yarattığını" öne sürdü.
Meral Danış Beştaş - 10.5.2018
TBMM Genel Kurulu
"İnsanın kalbi engelli olmasın, diğer bütün engeller aşılır" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise nüfusun yüzde 12 ila 15'ini engellilerin oluşturduğunu, engellilerin yüzde 80'inin iş gücü piyasasına katılamadığını belirtti.
Meral Danış Beştaş - 10.5.2018
Yetki Kanunu Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bu düzenlemenin neden bugüne kadar Meclise gelmediğini sordu.
Meral Danış Beştaş - 9.5.2018
Borçlara Yapılandırma, Emekliye İkramiye" Tasarısı Genel Kurulda
"Afrin'de terör örgütlerine karşı verilen bir mücadele var" Ağbal'ın ardından yerinden söz alan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın konuşmasında Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Afrin işgaline dönük biz burada defalarca konuştuk.
Meral Danış Beştaş - 9.5.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da bir askerin Van'da görev yaptığı karakolda etnik kimliği gerekçesiyle diğer iki askerler tarafından dövüldüğünü iddia ederek, buna ilişkin bir fotoğraf gösterdi.
Meral Danış Beştaş - 8.5.2018
Yeni Üniversitelere İlişkin Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda
Genel Kurulda, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, tasarının 7.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Meral Danış Beştaş Haberleri | Meral Danış Beştaş Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Meral Danış Beştaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Meral Danış Beştaş kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'nin Katar Uçağıyla İlgili 14 Sorusuna Cumhurbaşkanlığı'ndan Tek Cümlelik
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 10:17:46. #1.15#
title