Meral Akşener'e MHP'den Burhan Altıntop benzetmesi

Meral Akşener'e MHP'den Burhan Altıntop benzetmesi

Haberler.com - Haberler | Güncel
Meral Akşener'e MHP'den Burhan Altıntop benzetmesi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Meral Akşener'i Avrupa Yakası dizisindeki 'Burhan Altıntop' karakterine benzetti.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'i kızıdıracak bir benzetme yaptı.

"BURHAN ALTINTOP DA ÖYLE DİYORDU"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Biz babadan Türkeşçiyiz" diyen Meral Akşener'e sert yanıt verdi. Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada MHP genel başkan adaylarından Akşener'i Avrupa Yakası dizisindeki 'Burhan Altıntop' karakterine benzeterek şu ifadelere yer verdi:

"Sözde çözüm sürecinde partimizin yeterli muhalefeti yapmadığı iftirasını atanlar, biz kaya gibi bu sözde çözümün karşısında mücadele ederken fitne fesat peşinde koştukları için çalışmalarımızdan haberdar değiller. Son olarak 'Biz babadan Türkeşçiyiz' aforizması, geçtiğimiz yıllarda milletimizin severek takip ettiği Avrupa Yakası isimli dizide evinin bulunduğu apartmanın duvarını siyasi partilere kiralamaya çalışan Burhan Altıntop karakterini akıllara getirmiştir. O da her partinin temsilcisine 'Biz babadan falanca partiliyiz' diyordu. Ülkücüler, ülkemizin üzerinde oynanan derin ve büyük oyuna tek bir yürek halinde cevap verecektir."

Manşet Haberler

title