Menteş Haberleri

Menteş haber, Menteş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Menteş - 14.10.2020
Son dakika haberi | Askeri okullardaki öğrencilere işkence yaptığı iddia edilen eski komutana hapis istemi
İddianamede şüpheli hakkında müşteki sıfatıyla ifade veren M.M.N, 2009'da Kara Harp Okuluna girdiğini, Menteş'teki 49 günlük kampta takım komutanının N.
Menteş - 7.10.2020
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Uluçay: "Azerbaycan'ın yanındayız"
Basın toplantısına İl Başkan Yardımcıları İbrahim Eroğlu ve Hüseyin Menteş de katıldı.
Menteş - 30.9.2020
FETÖ kendinden olmayanları TSK'den attırmak için talimatname hazırlamış
Soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan G.Y. ise şunları kaydetti: "2013 yılında I·zmir Mentes¸'e okulumuzun egˆitim programı kapsamında intibak egˆitimi almak amacıyla gittik. Burada askeri liseden mezun olan bir kısım o¨gˆrencilere farklı muamele yapıldıgˆını go¨rdu¨m ve duydum. Bu arkadas¸lara c¸anta bos¸alttırıp geri doldurma, c¸adır kurup tekrar bozdurma, c¸o¨p ve tas¸ toplama, uzun su¨re kagˆıda o¨rnek veriyorum bin tane 'Bir daha emirlere itaat edecegˆim' s¸eklinde yazı yazdırma, s¸ınav c¸ektirme gibi s¸eyler yapıyorlardı. Bu muameleye maruz kalan arkadas¸larımıza 's¸okc¸u' deniliyordu." Soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan A.E de "Menteş askeri kampında şınav, mekik, su¨ru¨nme, komando dansı, su¨rekli selam verme, tekmil verme, parke tas¸larını saydırmak, kurbagˆa yakalayıp kurbagˆaya ev yaptırma s¸eklinde igˆrenc¸ s¸eyler yaptırıyorlardı.
Menteş - 30.9.2020
FETÖ, TSK'DAN SUBAY VE SUBAY ADAYLARINI ATTIRMAK İÇİN TALİMATNAME HAZIRLAMIŞ
İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı, Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampı'nda, örgüt üyesi olmayan askeri öğrencilere baskı, mobbing, yıldırma, taciz, kötü muamele, iftira, şantaj, tehdit ve işkenceye varan uygulamalar yapan TSK'daki FETÖ'cü 8 üst rütbeli eski asker hakkında dava açtı.
Menteş - 12.9.2020
Bakan Akar'dan 'Kardak Kahramanları'na ziyaret (2)
YILLAR SONRA EĞİTİM GÖRDÜKLERİ YERDELER Güney SAT Grup Komutanlığı'ndaki inceleme ve denetlemeleri sonrasında Bakan Akar ve Komutanlar, Urla'daki Yıldıztepe Şehitliği'ni ziyaret etti. Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Atışlı Tatbikat Bölge Birlik Komutanlığı'nı (ATAT) da ziyaret etti. Faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi daha sonra burada eğitim gören Kara Harp Okulu öğrencileriyle bir araya geldi. Harbiyelilere hitap eden Bakan Akar, askeri, savunma ve güvenlik konularındaki gelişmelere değindi, Harbiyelilere meslek hayatları ve geleceklerine yönelik tavsiyelerde bulundu. Komutanlığın bulunduğu Menteş bölgesi, Kara Harp Okulu öğrencilerinin eğitim aldığı önemli merkezlerden biri olma özelliği taşıyor.
Menteş - 31.7.2020
Kurban Bayramı kutlanıyor
Mudurnu Kilözü köyünden şehit olan bir mahalle bekçisinin eşi Hikmet Memiş (82) ve 1993 yılında Bingöl'de şehit edilen Murat Menteş'in eşi Nezaket Menteş'i ziyaret etti.
Menteş - 27.7.2020
Sandıklı'da hayvan küpeleme ve brusella aşı çalışmaları yapıldı
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri tarafından hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında Celiloğlu, Reşadiye ve Menteş köylerinde küpeleme ve brusella aşı çalışması tamamlandı.
Menteş - 23.7.2020
Muğla'da hayatını kaybeden Kore gazisi, son yolculuğuna uğurlandı
Evinde rahatsızlanması sonucu yaşamını yitiren Demirkan için Menteş Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi.
Menteş - 2.7.2020
Yenişehir'de devrilen traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti
İlçe Müftülüğünden emekli Hasan Menteş'in (65), evinin önünde bulunan arsaya park etmeye çalıştığı 11 AF 046 plakalı traktör devrildi.
Menteş - 1.7.2020
Kızını GPS ile takip edip öldüren babanın yargılanmasına devam edildi
Maktulün annesi Gülden Y'nin avukatı Berna Menteş ise gazetecilere yaptığı açıklamada, dedektiflik bürosunun maktulü adım adım izlediği iddiasında bulunarak, şunları kaydetti: "Sanık Yılmaz, dedektiflik bürosuna özel olarak bu talimatları veriyor.
Menteş - 1.7.2020
İtirafçı olan mahrem imam, TSK'ya nasıl sızıldığını anlattı
'TAHARET MUSLUKLARINDAN SU İÇİRDİLER' Öte yandan, Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampı'nda, FETÖ'ye katılmayı reddeden askeri öğrencilere işkenceye varan kötü muamelede bulunan 1'i kurmay, 3 binbaşı, 2 yüzbaşı, 3 üsteğmen ve 6 askeri öğrencinin gözaltına alındığı FETÖ soruşturmasıyla ilgili, mağdur askeri öğrencilerden A.
Menteş - 24.6.2020
FETÖ'cü askerlerin, örgüt üyesi olmayanlara yaptığı işkenceler ortaya çıktı
İZMİR merkezli 8 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 şüphelinin, Maltepe Askeri Lisesi ile Menteş Askeri Kampı'ndaki örgüte üye olmayan öğrencilere işkence yaparak foseptik ve domuz pisliklerinin olduğu yerlerde süründürdükleri, çöp kovalarına sokup, 'ben çöpüm'...
Menteş - 24.6.2020
FETÖ örgütten olmayan askeri öğrencilere "şekillendirme" ve "sıfırlama" taktiği uygulamış
Şüphelilerin, Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampı'nda örgüt mensubu olmayan öğrencilere yönelik önceki yıllarda okuldan ve TSK bünyesinden ayrılmalarını sağlamak amacıyla sistematik şekilde mobbing ve baskı uygulayıp, kötü muamelede bulundukları, işkenceye varan uygulamalar gerçekleştirdikleri, "şok mangaları"na dahil ettikleri, haksız yere sicillerini bozdukları, her türlü baskı ve haksız uygulamalara maruz bıraktıkları, gerçeğe aykırı sağlık raporları tanzim ettikleri iddia ediliyor.
Menteş - 23.6.2020
İzmir merkezli FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından silahlı terör örgütü FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasında, rütbelilere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında örgüte mensup olmayanların ordudan atılmalarını sağladıkları iddia edilen ve örgüt elebaşısı Gülen'i ziyaret ettikleri belirlenen 6'sı askeri öğrenci 15 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, biri kurmay 3 binbaşı, 4 üsteğmen ve 2 yüzbaşının da aralarında bulunduğu 12 şüpheli gözaltına alındı.Şüphelilerin, Maltepe Askeri Lisesi ile Menteş Askeri Kampı'ndaki örgüte üye olmayanlara mobbing ve baskı uyguladıkları ve işkenceye varan uygulamalar gerçekleştirdikleri iddia edildi.
Menteş - 23.6.2020
FETÖ operasyonunda şok detaylar: Örgüt mensubu olmayan öğrencilere baskı uygulamışlar
İzmir merkezli 8 ilde gerçekleştirilen operasyonda, 15 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilirken, operasyonda şu ana kadar 12 kişi yakalandı. Soruşturma kapsamında FETÖ'nün rütbeli mensuplarının, Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampında örgüt mensubu olmayan öğrencilere yönelik okuldan ve TSK bünyesinden ayrılmalarını sağlamak amacıyla sistematik şekilde mobbing ve baskı uyguladığı, kötü muamelede bulundukları iddia ediliyor.
Menteş - 23.6.2020
İzmir merkezli FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 12 şüpheli yakalandı
FETÖ mensubu olmayanlara sistematik baskı uygulandığı iddiası Şüphelilerin, Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampı'nda örgüt mensubu olmayan öğrencilere yönelik okuldan ve TSK bünyesinden ayrılmalarını sağlamak amacıyla sistematik şekilde mobbing ve baskı uygulayıp, kötü muamelede bulundukları, işkenceye varan uygulamalar gerçekleştirdikleri, şok mangalarına dahil ettikleri, haksız yere sicillerini bozdukları, sair suretle her türlü baskı ve haksız uygulamalara maruz bıraktıkları, gerçeğe aykırı sağlık raporları tanzim ettikleri iddia ediliyor.
Menteş - 12.6.2020
Denizli'de trafik kazasında 3 kişi yaralandı
Denizli'den Uşak istikametine giden Serkan Yıldız yönetimindeki 34 BC 1022 otomobil, Menteş Mahallesi yakınlarında Ali Çetinkaya idaresindeki 35 DFB 20 otomobil ile çarpıştı.
Menteş - 28.5.2020
Keçiören Belediyesi'nden şehitler için 33 gül fidanı
Keçiören Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre belediye, 2001 yılında İzmir Menteş Kara Harp Okulu'nda eğitim sırasında gazi olan ve Keçiören Esertepe Mahallesinde ikamet eden İsmet Güldal'ın, Bingöl şehitleri anısına bahçesine dikmek için talep ettiği 33 adet gül fidanını Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla adrese teslim etti.
Menteş - 25.5.2020
İzmir'de makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
Alınan bilgiye göre, Menteş bölgesindeki askeri alanın yakınlarındaki makilik alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Menteş - 23.5.2020
33 askerin şehit olduğu terör saldırısı 27 yıldır hafızalardan silinmedi
Şehitlerin isimleri Yaşları 21-26 arasındaki şehitlerin isimleri ve memleketleri şöyle: "Abdullah Kara-Antalya, Adem Zongur-Kırıkkale, Ahmet Apak-Denizli, Ahmet Aran-Manisa, Ali Arar-Konya, Aydın Kuzey-Çanakkale, Baki Umutlu-Denizli, Birol İrfan Askar-Afyonkarahisar, Cavit Yaman-Samsun, Ercan Çobanoğlu-Denizli, Erkan Kaçan-Konya, Hasan Gültutan-Hatay, Haydar Aslan-Trabzon, Hikmet Özdemir-Malatya, Hilmi Şahin-Konya, Hüseyin Çelik-Denizli, İbrahim Erten-Konya, İlyas Uyar-Konya, Mehmet Öztürk- Denizli, Mehmet Tura-Adana, Mevlüt Özkan-Konya, Murat Elibol-Çanakkale, Murat Menteş-Bolu, Musa Sarıgöz-Osmaniye, Mustafa Koçanoğlu-Denizli, Mustafa Yılmaz-Konya, Nihat Odabaşı-Kastamonu, Ramazan Akkaya-Kastamonu, Selahattin Aysan-Isparta, Şenol Cansız-Samsun, Şeref Tay-Denizli, Uğur Bozacı-İstanbul, Ünal Kalafat-İstanbul.
Menteş - 26.4.2020
Sandıklı'da otizmli çocuk merdivenlerden düşerek hayatını kaybetti
Olay, bugün ilçeye bağlı Menteş köyünde meydana geldi.
Menteş - 26.4.2020
Afyonkarahisar'da merdivenden düşen otizmli çocuk hayatını kaybetti
Menteş köyünde yaşayan Kevser Karakaya, merdivenlerden inerken düştü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Menteş Haberleri | Menteş Haber - Haberler - Menteş haberleri, son dakika menteş haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Askeri okullardaki öğrencilere işkence yaptığı iddia edilen eski komutana hapis istemi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 07:35:39. #1.15#
title