Menderes Deltası Haberleri

Menderes Deltası haber, Menderes Deltası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Menderes Deltası - 02.03.2016
Söke'de Çiftçiler, Çoraklaşmaya Karşı Toprağı Yıkıyor
Deniz seviyesine çok yakın olan arazilerde verimin korunması için tarlalara su bastıklarını kaydeden Kocabaş, şunları anlattı: "Burası Büyük Menderes Deltası'nın en son havzası.
Menderes Deltası - 25.09.2015
Büyük Menderes Nehri'ndeki Kirlilik
"Su alır götürür düşüncesi"  Sulama mevsimi bittiğinde kapakların açıldığını, regülatör önünde biriken ev eşyaları, pet şişeler, zirai ilaç kutuları, çocuk bezleri, köpükler, konserve kutuları, plastik eşyalar, naylon maddeler, cam ve pet şişeler gibi birçok katı atığın nehrin ana yatağına dolduğunu dile getiren Sürücü, şunları söyledi: "Su alır götürür düşüncesi burada bir kez daha tekrarlandı ve su aldı götürdü. Menderes'te yaşanan yoğun kirlilik, ekonomik, ekolojik ve toplumsal yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Menderes'te suyun taşıdığı atıklar öncelikle Bafa Gölü'ne ulaşıyor. Hiç hak etmediği halde, bu atıkların son adresi Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nın Kafa bölgesinden denize ulaşılan bölge oluyor.
Menderes Deltası - 21.05.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de Açıklaması
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, seçimlerden sonra İzmir'e serbest turizm ve ticaret bölgesi kurulması için çalışma başlattıklarını, bunun için 4 yer belirlediklerini ve bu konuda iş dünyasının fikirlerini beklediklerini söyledi.  Bakan Eroğlu, bir otelde düzenlenen toplantıda, İzmir Ticaret Borsası üyeleriyle bir araya geldi, İzmir'le ilgili projelerini anlattı.  İzmir Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin topraktan gelen ürünler olduğuna işaret eden Eroğlu, "İzmir'de öyle mümbit topraklar var ki Anadolu'da bir söz vardır, adam eksen biter. İzmir'in toprakları, böyle bereketli topraklar ancak burada sulama olmadan mahsul almak mümkün değil. Ben size İzmir'de ne kadar mümbit toprak varsa tamamının modern sulama sistemleriyle sulayacağımızın sözünü veriyorum" diye konuştu.   İSKİ Genel Müdürü olduğu dönemde İstanbul'un suyla ilgili problemlerini çözdüklerini dile getiren Eroğlu, "İstanbul'da 8 ayda 60 yıllık su kesintisi sorununu çözdük. Şimdi Küçük Menderes Deltası'nda 7 büyük baraj ve 6 gölet yapıyoruz.
Menderes Deltası - 25.03.2015
Ege Bölgesi Sulak Alanlarındaki Kuş Sayıları Belirlendi
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü'nce, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda gönüllü kuş gözlemcisinin katılımıyla Aydın'ın Bafa Gölü, Büyük Menderes Deltası ve Azap Gölü'nde, Muğla'nın Köyceğiz Gölü, Dalyan, Milas Metruk Tuzlası ve Milas Güllük Deltası'nda, Manisa'nın Marmara Gölü ve Demirköprü Baraj Gölü'nde, İzmir'in Gediz Deltası, İzmir Körfezi, Bakırçay Deltası, Çaltılıdere, Güzelhisar Deltası, Yenişakran, Bozgöl, Tahtalı Barajı, Belevi Gölü, Küçük Menderes Deltası, Kutlu Aktaş Barajı ve Alaçatı olmak üzere toplam 20 sulak alanda sayım yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Menderes Deltası Haberleri | Menderes Deltası Haber - Haberler - Sayfa 7 - Menderes Deltası haberleri, son dakika menderes deltası haber ve gelişmeleri burada. Domuzlar Sahilde Sürüye Dolaşmaya Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 14:35:25. #1.15#

title