Menderes Deltası Haberleri

Menderes Deltası haber, Menderes Deltası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Menderes Deltası - 04.05.2018
Büyük Menderes Nehri'ndeki Kirliliğe Karşı Temiz Üretim Hareketi Başlatıldı
HEDEF TEKSTİL SEKTÖRÜNDE TEMİZ ÜRETİM Hareketin tanıtımını yapan Doğal Hayatı Koruma Vakfı Genel Müdürü Aslı Pasinli ise Denizli'de atılan adımla diğer sektörlere, havzalara ve dünyaya örnek olacak büyük bir dönüşümü hedeflediklerini belirterek, "104 ülkenin dahil olduğu WWF küresel ağında, su koruyuculuğu kapsamında öncelikli 15 havza var. Bu hareketin yaygınlaşmasına verilecek destek, çocuklarımıza bırakacağımız pırıl pırıl akan nehirlerimiz için çok kıymetli. Biz gönülden inanıyoruz ki; her büyük dönüşüm, küçük bir hareketle başlar ve birlikte her şey mümkün. Hedefimiz tekstil sektöründe temiz üretime geçişe aracılık ederken, aynı zamanda Türkiye'ye örnek olacak bir modelin ortaya konması. Ancak bunu yaparken de ekonomik sürdürülebilirliğin sağlanması ve sektörel rekabetin korunması önemli. Uluslararası öneme sahip Bafa Gölü ve Büyük Menderes Deltası gibi sulak alanlarımızın korunması da ancak bu şekilde sağlanabilir.
Menderes Deltası - 04.05.2018
Büyük Menderes Nehri'ndeki Kirliliğe Karşı Temiz Üretim Hareketi Başlatıldı
HEDEF TEKSTİL SEKTÖRÜNDE TEMİZ ÜRETİM Hareketin tanıtımını yapan Doğal Hayatı Koruma Vakfı Genel Müdürü Aslı Pasinli ise Denizli'de atılan adımla diğer sektörlere, havzalara ve dünyaya örnek olacak büyük bir dönüşümü hedeflediklerini belirterek, "104 ülkenin dahil olduğu WWF küresel ağında, su koruyuculuğu kapsamında öncelikli 15 havza var. Bu hareketin yaygınlaşmasına verilecek destek, çocuklarımıza bırakacağımız pırıl pırıl akan nehirlerimiz için çok kıymetli. Biz gönülden inanıyoruz ki; her büyük dönüşüm, küçük bir hareketle başlar ve birlikte her şey mümkün. Hedefimiz tekstil sektöründe temiz üretime geçişe aracılık ederken, aynı zamanda Türkiye'ye örnek olacak bir modelin ortaya konması. Ancak bunu yaparken de ekonomik sürdürülebilirliğin sağlanması ve sektörel rekabetin korunması önemli. Uluslararası öneme sahip Bafa Gölü ve Büyük Menderes Deltası gibi sulak alanlarımızın korunması da ancak bu şekilde sağlanabilir.
Menderes Deltası - 04.05.2018
Dha Yurt Bülteni-10
Bu hareketin yaygınlaşmasına verilecek destek, çocuklarımıza bırakacağımız pırıl pırıl akan nehirlerimiz için çok kıymetli. Biz gönülden inanıyoruz ki, her büyük dönüşüm, küçük bir hareketle başlar ve birlikte her şey mümkün. Hedefimiz tekstil sektöründe temiz üretime geçişe aracılık ederken, aynı zamanda Türkiye'ye örnek olacak bir modelin ortaya konması. Ancak bunu yaparken de ekonomik sürdürülebilirliğin sağlanması ve sektörel rekabetin korunması önemli. Uluslararası öneme sahip Bafa Gölü ve Büyük Menderes Deltası gibi sulak alanlarımızın korunması da ancak bu şekilde sağlanabilir.
Menderes Deltası - 04.05.2018
Büyük Menderes'teki Kirliliğe Karşı Proje
Bu hareketin yaygınlaşmasına verilecek desteğin, çocuklara bırakılacak pırıl pırıl akan nehirler için çok kıymetli olduğunu dile getiren Pasinli, şu bilgileri verdi: "Biz gönülden inanıyoruz ki her büyük dönüşüm, küçük bir hareketle başlar. Hedefimiz tekstil sektöründe temiz üretime geçişe aracılık ederken aynı zamanda Türkiye'ye örnek olacak bir modelin ortaya konması. Bunu yaparken de ekonomik sürdürülebilirliğin sağlanması ve sektörel rekabetin korunmasını istiyoruz. Uluslararası öneme sahip Bafa Gölü ve Büyük Menderes Deltası gibi sulak alanlarımızın korunması da ancak bu şekilde sağlanabilir.
Menderes Deltası - 30.04.2018
Aydın'da Termometre 36 Dereceyi Gösterdi
Kuşadası'nda tatil yapan turistlerden bazıları Kuştur, Kadınlar Denizi, Sevgi Plajı ve Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'ndaki koylarda yüzmeyi tercih ederken Didim'de de Altınkum plajında da yoğunluk yaşandı.
Menderes Deltası - 24.04.2018
8 Bin Yıllık Tarihte Yolculuk: Efes-Mimas Yolu
Yedi Uyurlar Mağarası önünden ve meyve bahçeleri arasından geçildikten sonra Efes Antik Kenti'nin güney kapısına ulaşılıyor. Dik yamaçtan tırmanarak antik kenti çevreleyen surlara çıkan doğaseverler, buradan Efes'i ve Küçük Menderes Deltası'nı kuşbakışı izliyor.
Menderes Deltası - 13.02.2018
Gala Gölü'nün Pembe Tüylü Misafirleri Göçü Bekliyor
Gala Gölü'ndeki flamingoların dünya genelinde tanımlanan 6 flamingo türünden biri olduğunu anlatan Kaya, şunları kaydetti: "Genellikle Akdeniz Havzası, Doğu ve Batı Afrika Kıyıları, Kızıldeniz ve Basra Körfezi Kıyıları ile Hindistan'da yaşarlar. Son zamanlarda Avrupa kıtasında da yaygın olarak görülmektedir. Flamingolar, büyük gruplar halinde, çoğunlukla tuzlu ve sodalı göl ve deltalarda yaşarlar. Yengeç, karides gibi canlılar, küçük omurgasızlar ve yosun ile beslenirler. Bilinen küresel popülasyonu yaklaşık 600 bin civarında olan flamingoların, Türkiye'de başta Gediz Deltası ve Tuz Gölü olmak üzere, Acıgöl, Burdur Gölü, Büyük Menderes Deltası, Kulu Gölü, Seyfe Gölü ve Sultan Sazlığı gibi önemli Sulak alanları tercih ederler.
Menderes Deltası - 13.01.2018
Kayıp Kişi, Göçmenleri Yurt Dışına Kaçırırken Bulundu
Alınan bilgiye göre, Aydın İl Jandarma ve Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Dilek Yarımadası - Büyük Menderes Deltası Milli Parkı mevkisinde denize açılmak üzere olan bir botu durdurdu.
Menderes Deltası - 12.01.2018
Aydın'da Milli Parkta Kaçak Avlananlara Ceza
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nda kaçak olarak avlanan 5 kişiye, 28 bin 600 lira para cezası kesildi.
Menderes Deltası - 27.10.2017
Dalgıçlar Kuşadası Açıklarında Uçak Batığı Buldu
Aydın'ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı açıklarında dalgıçlar, yaklaşık 30 yıl önce düştüğü tahmin edilen tek motorlu ve pervaneli uçağın batığını buldu.
Menderes Deltası - 27.10.2017
Dalgıçlar Kuşadası Açıklarında Uçak Batığı Buldu
Aydın'ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı açıklarında dalgıçlar, yaklaşık 30 yıl önce düştüğü tahmin edilen tek motorlu ve pervaneli uçağın batığını buldu.
Menderes Deltası - 17.10.2017
Muşlu Öğrenciler Kuşadası'nı Gezdi
"Biz Anadoluyuz" yazılı tişörtleri giyen öğrenciler, daha sonra Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nı gezdi.
Menderes Deltası - 02.09.2017
Benim İçin En Büyük Tatil Koşmak"
Bu yıl kasım ayında yapılacak Vodafone 39. İstanbul Maratonu hazırlanan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nda her gün antrenman yaptığını söyledi.
Menderes Deltası - 28.07.2017
Alageyikler Fotokapanla Görüntülendi
Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nda nesli tükenmekte olan alageyikler fotokapanla görüntülendi.
Menderes Deltası - 26.07.2017
Aydın'daki Milli Parka Ziyaretçi Akını
Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, ziyaretçi akınına uğruyor.
Menderes Deltası - 09.07.2017
Aydın Sahillerinde Yoğunluk
Doğal güzelliği, endemik bitki türleri ve koylarıyla dikkati çeken Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı da tatilcilerin tercih ettiği alanlar arasında yer aldı.
Menderes Deltası - 27.06.2017
Ege Sahillerinde Bayram Yoğunluğu
Bayramda ücretsiz olan Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'ndaki koy ve sahillerde yüzmek isteyen vatandaşlar, girişte uzun araç kuyrukları oluşturdu.
Menderes Deltası - 26.06.2017
Kuşadası'nda Bayram Yoğunluğu
Bayram boyunca girişlerin ücretsiz olduğu Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı da turistlerden ilgi görürken, girişte uzun araç kuyrukları dikkati çekti.
Menderes Deltası - 13.06.2017
Aydın'daki Milli Parkın Sahilleri Atlı Jandarma Timine Emanet
Kuşadası ilçesinde koyları ve endemik bitkileriyle dikkati çeken Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nda sahil ve koyların güvenliğini sağlayan atlı jandarma timleri yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Menderes Deltası Haberleri | Menderes Deltası Haber - Haberler - Sayfa 5 - Menderes Deltası haberleri, son dakika menderes deltası haber ve gelişmeleri burada. Pelikan Karina Uydudan Takip Edilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 04:30:28. #1.15#

title