Haberler » Spor » Menajer Ahmet Bulut: Manchester United, Arda Turan'ı İstedi - Spor

Menajer Ahmet Bulut: Manchester United, Arda Turan'ı İstedi

Atletico Madrid'li Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, bir dönem Manchester United'in başında olan David Moyes'in milli futbolcuyu transfer etmek istediğini söyledi.

Dünyaca ünlü yıldızların menajeri , geçtiğimiz dönemde 'in başında olan David Moyes'in 'ı transfer etmek istediğini ancak bunun gerçekleşmediğini söyledi. Fanatik gazetesine konuşan Ahmet Bulut, en büyük hayalinin Ronaldo'yu Türkiye'ye getirmek olduğunu ifade etti.

"MANCHESTER, ARDA'YI İSTEDİ"

Zamanında Manchester United'ın Arda'yı transfer etmek istediğini belirten Bulut, "Arda'yı 'e bonusları dahil 15 milyon Euro'ya transfer ettim. Bu bir Türkiye rekoru. Bildiğin gibi geçen sezon içinde de kontratını yeniledik 4 sene daha ve İspanya'daki sistem gereği federasyona bonservis belirttiler ki bu rakam 41 milyon Euro! Şu an Arda, Atletico'nun en çok kazanan ve en değerli futbolcusu. Ayrıca ilk 11 oyuncusu. Biz burada yeterince farkında değiliz, Arda gerçekten çok başarılı ve bunu çalışarak, kendini geliştirerek, alınteriyle sağladı. Tabii başarılı oldukça da başka takımlardan teklifler gelmeye devam ediyor. Ancak biz birlikte karar vererek Arda'nın sezon sonuna kadar Atletico'da kalacağını önceden söylemiştik. Örneğin Manchester United ciddi olarak ilgilenmişti Arda ile Moyes zamanında. Türkiye'den de teklifler aldık ancak bizim Arda için çizdiğimiz kariyer planında transfer yoktu. Bu sezon sonunda yani 28 yaşında bir transfer yapmalı diye düşünüyoruz. Bu transfer de olacaksa Avrupa'nın ilk 8 takımından birine olmalı. Aksi takdirde yapmayız." dedi.

"HAYALİM, RONALDO'YU TÜRKİYE'YE GETİRMEK"

En büyük hayalinin Ronaldo'yu Türkiye'ye getirmek olduğunu belirten deneyimli menacer, "Yakın arkadaşım Cristiano Ronaldo'yu Türkiye'ye getirmek isterim ama bazı gerçekler var. Kendisinin hâlâ 5 senelik kontratı var ve şartları çok ciddi. Onu şu an oradan almak nerdeyse imkansız. Ama sonrasında ne olur belli olmaz. Bakın Drogba, Türkiye'ye gelip top oynadı." diye konuştu.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Videosu: Menajer Ahmet Bulut: Manchester United, Arda Turan'ı İstedi