Memurlardan Başbakan Erdoğan'a Mektup

Memurlardan Başbakan Erdoğan'a Mektup

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Mektup Yollayan Memurlar, Maaşlarına Yapılacak Zam ve Ek Ödemelerle İlgili Taleplerini İletti.

Memurlardan Başbakan Erdoğan'a Mektup
03.10.2009 14:05 | Son Güncelleme: 03.10.2009 14:05

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yollayan memurlar, maaşlarına yapılacak zam ve ek ödemelerle ilgili taleplerini iletti.

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur Sen)'na bağlı şubelerin temsilcileri, Sirkeci Postanesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Memur Sen İstanbul İl Başkanı Ahmet Yurtman, 2010 yılı için hükümetin kendilerine yüzde 2,5 + 2,5 zam önerdiğini ve bu yüzden görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlandığını söyledi. Maaş artış oranlarının Uzlaştırma Kurulu'na taşındığını ve buradan da yüzde 4 + 4 önerisinin çıktığını hatırlatan Yurtman, " Bizler kurulun önerisinin altında olmayacak bir artışın yapılmasını bekliyoruz. Hükümetten ve Bakanlar Kurulu'ndan beklentimiz budur. Ayrıca başbakandan ek ödemelerde de 30 TL+ 30 TL tutarında bir artış yapılmasını istiyoruz." diye konuştu.

Yurtman'ın konuşmasının ardından Memur Sen temsilcileri zam oranları ve ek ödemelerle ilgili taleplerinin yer aldığı mektupları Başbakan Erdoğan'a postaladı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title