Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Terör Örgütleri ile Mücadele Hayati Bir Konudur"

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Terör Örgütleri ile Mücadele Hayati Bir Konudur"

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Türkiye'de, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile mücadele hayati bir konudur.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Türkiye'de, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile mücadele hayati bir konudur. Dolayısıyla bu bir beka meselesidir. Türkiye eğer bu konuda zafiyet gösterirse tekrar bir felaketle karşılaşabilir." dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Yalçın, bir restoranda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yalçın, kamuya engelli memur alımına ilişkin bir soru üzerine, engellilere yönelik yeni bir istihdam söz konusu olduğunu belirtti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hükümet yetkililerin de bunu bir kez daha kamuoyuna açıkladığını ifade eden Yalçın, "Türkiye sosyal bir hukuk devletidir. Dolayısıyla devletimiz sosyal projeler boyutuyla da vatandaşlarını gözeterek kucaklıyor. Memur-Sen olarak bunu destekliyoruz." diye konuştu.

Memur-Sen ailesi olarak çalışma hayatına ilişkin her türlü istihdamı olumlu bulduklarının altını çizen Yalçın, "Bu vesile engelli kardeşlerimizin de atanacakları günü iple çektiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla kamuda istihdam bu anlamla da devam etmelidir. Vekili, ücretlisi gibi çeşitli istihdam çeşitlerinden ziyade belli güvenceye kavuştukları, tedirgin olmadıkları sağlıklı bir istihdam biçimi herkesin hakkıdır." şeklinde konuştu.

Yalçın, kamuda FETÖ ile mücadele ne aşamada yönündeki bir soru üzerine ise, "Türkiye'de, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile mücadele hayati bir konudur. Dolayısıyla bu bir beka meselesidir. Türkiye eğer bu konuda zafiyet gösterirse tekrar bir felaketle karşılaşabilir." yanıtını verdi.

15 Temmuz'un bu anlamda çok ağır faturası olan önemli bir tarih olduğunun altını çizen Yalçın, "Dolayısıyla bunun bir daha yaşanmaması açısından terörle mücadele konusu son derece önemli. Bu açıdan kamuda terörle irtibatlı, iltisaklı birisi varsa bunun müsamaha ile karşılanmaması son derece önemlidir." açıklamasında bulundu.

Burada gözetilmesi gereken bir hususun olduğuna vurgu yapan Yalçın, şöyle konuştu:

"Terör örgütleriyle irtibat ve iltisat üzerinden hitamlarla mağdur edilen kişiler varsa bunlar düzgün şekilde ayıklanmalıdır. Yoksa mağdur ve masumlar araya karışırsa, bunlar düzgün şekilde ayıklanmazsa bu mevcut süreci olumsuz etkileyebilir. Dolayısıyla devletin OHAL komisyonu marifetiyle yapılan çalışmada son derece titiz çalışarak, bu anlamda hızlı da davranılarak beklentisi olanların beklentileri karşılamalıdır. Ama bir kişi gerçekten vatana hainlik etmişse irtibatlı bir şebekenin içerisinde bulunmuşsa onunda bu süreçte bir mağdur ve masum olarak gösterilmesi de insanların vicdanlarını kanatır ve yaralar. O yüzden bu süreçte çok dikkatli davranılmalıdır."

Yalçın, Ordu'daki programları kapsamında Vali Seddar Yavuz ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş'ı da makamında ziyaret etti.

Ali Yalçın, daha sonra Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) "Ordu Teşkilat Buluşması" konulu programa katıldı.