Memur-sen'den Üyelerine Konut

Memur-sen'den Üyelerine Konut

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-sen) Bağlı Eğitim Bir-sen Düzce Şube Başkanı Ömer Sivrikaya, TOKİ- Memur-sen Ortaklığıyla Düzce'de 588 Konut Yapacaklarını ve Bu Konutları 330 Günde Tamamlayacaklarını Söyledi.

Memur-sen'den Üyelerine Konut

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Eğitim Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Sivrikaya, TOKİ- Memur-Sen ortaklığıyla Düzce'de 588 konut yapacaklarını ve bu konutları 330 günde tamamlayacaklarını söyledi.

TOKİ ile Memur-Sen Düzce Temsilciliği arasında imzalanan protokolle, Düzce'de Memur-Sen'e bağlı üyelere 588 konut yapılacak. Karaca Hacı Musa Mahallesi'nde bulunan 130 dönümlük alan üzerinde 3 kat 49 bloktan oluşacak daireler 84, 115 ve 141 metrekare büyüklüğünde olacak.

330 günde konutların anahtarlarını teslim edeceklerini belirten Eğitim Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Sivrikaya, "Şu anda konutların yapılacağı alanda zemin etüd çalışmaları tamamlanmak üzere. Zemin etüdlerinin ardından statik projeler hazırlanarak 10-15 güne kadar hafriyat çalışmaları başlayacak ve 20 Aralık 2007 tarihinde konutların anahtar teslimini gerçekleştiriceğiz" dedi.

Sivrikaya, üyelerine yönelik yaptıkları anket çalışmasında en büyük sıkıntının konut ihtiyacı olarak belirlenmesi üzerine böyle bir proje başlattıklarını söyleyerek, konutların bulunduğu alana spor sahası, kreş, iş merkezi ve cami yapılacağını da kaydetti.

(AY-AK)

13.02.2007 13:49 TSİ

Kaynak: İHA