Memur-Sen'den Hollanda'ya Sert Tepki

Memur-Sen'den Hollanda'ya Sert Tepki
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bu faşizan uygulamayı şiddetle kınıyorum.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bu faşizan uygulamayı şiddetle kınıyorum. Yılmayacağız. Güçlü bir 'evet' ile oyunlarını bozacağız. Kurguladıkları sömürü düzenini 'evet'lerle yıkacağız" dedi.

Memur-Sen tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Memur-Sen'e Davet Tercih Evet" buluşmaları bu kez Ardahan'da gerçekleştirildi. Programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Memur-Sen Ardahan İl Temsilcisi Serkan Karataş, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ve Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların şube başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmasında Batı'nın Haçlı ruhuyla hareket ettiğini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Omuz omuza verelim. Emperyalist Batı, Haçlı ruhuyla hareket ediyor. Biz de Selahaddin Eyyubi, Fatih Sultan Mehmet ruhuyla hareket edelim. Batı emperyalizminin ve terörizminin taşıyıcı dinamiğini üstlenen Hollanda çirkinlikte sınır tanımıyor. Bakın elimde bazı istatistikler var. Bunların demokrasi maskesini düşürecek istatistikler. Son iki yılda Hollanda'da kayıt altına alınan İslamofobik saldırı sayısı 265. 265 saldırı yapılıyor, kayıt altına alınıyor, Hollandalı ırkçılara ise ceza verilmiyor. Son 10 yılda ise Hollanda'da camilere yapılan saldırı sayısı 211, verilen ceza ise yine yok. Bu mu özgürlük? Bu mu demokrasi? Bu olsa olsa ırkçılık, olsa olsa kıyımdır" diye konuştu.

"Güçlü bir 'evet' ile oyunları bozacağız"

Yalçın, konu terör örgütü PKK ve DHKP-C olunca Hollanda'nın toplantı özgürlüklerinden bahsettiğinin altını çizerek, "Bu ülkenin kadın bir bakanını ise kendi toprağımız sayılan konsolosluğumuza almıyorlar, etrafını sarıyorlar. Çalışma arkadaşlarını gözaltına alıyorlar. Utanmazlar. Terör örgütlerine kargo hizmeti sunarken, ülkemizin politikacısına sansürü reva görüyorlar. Bu faşizan uygulamayı şiddetle kınıyorum. Evet, dünya 5'ten; Türkiye Avrupa'dan; haklı zalimden büyüktür. Yılmayacağız. Güçlü bir 'evet' ile oyunlarını bozacağız. Kurguladıkları sömürü düzenini 'evet'lerle yıkacağız" şeklinde konuştu. - ARDAHAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title