Memur-Sen'den Çin Mallarına Boykot Çağrısı - Haberler
Haberi Paylaş

Memur-Sen'den Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Memur-Sen'den Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Özkan ARSLAN / İhsan YALÇIN, İstanbul DHA Memur Sendikaları Konfederasyonu (MERMUR-SEN) İstanbul Şubesi, Çin'in Uygur bölgesi olarak da bilinen Şincan eyaletinde yaşanan olaylar nedeniyle, Çin mallarına boykot çağrısı yaptı.

Özkan ARSLAN/ İhsan YALÇIN, İstanbul DHA

Memur Sendikaları Konfederasyonu (MERMUR-SEN) İstanbul Şubesi, Çin'in Uygur bölgesi olarak da bilinen Şincan eyaletinde yaşanan olaylar nedeniyle, Çin mallarına boykot çağrısı yaptı.

MEMUR-SEN ve bağlı sendika üyeleri, Doğu Türkistan'daki olaylara dikkat çekmek ve Çin mallarına boykot çağrısı yapmak için, Aksaray Metro çıkışında toplandı. Ellerinde Çin hükümetini kınayan çeşitli döviz ve pankartlar taşıyan grup, tekbir getirip 'Kahrolsun Çin emperyalizmi", 'Uygur Türkü yalnız değildir" şeklinde slogan attı.

Daha sonra eylemciler adına Genç Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Mustafa Yılmaz basın açıklaması yaptı.

Doğu Türkistan'daki Müslümanlara destek çağrısında bulunan Yılmaz, 'Doğu Türkistan'daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için boykot çağrısı yapıyoruz. Çin, Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir. Faşist Çin hükümeti, Doğu Türkistan'da Uygur nüfusunu azaltarak bölgeyi Çinlileştirmektedir. Susacak mıyız' Hadi önce boykot ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. 'Çin malına hayır' diyerek, tepkimizi gösterelim. Doğu Türkistan'daki soydaşlarımıza Faşist Çin zulmünü protesto için ve boykot için harekete geçelim" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından da grup olaysız şekilde dağıldı.

Memur-Sen'den Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Memur-Sen'den Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Memur-Sen'den Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri