Melisa Sözen Haberleri

Melisa Sözen haber, Melisa Sözen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Melisa Sözen 18.7.2017
23. Saraybosna Film Festivali'ne Doğru
Bu arada, bu yıl festival jürisinde Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Melisa Sözen de yer alacak.
Melisa Sözen 21.2.2017
"2. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması"na Yoğun İlgi!
Yarışma kapsamında 355 teknik açıdan uygunluğu bulunan başvuru olurken, ön jürinin yapacağı değerlendirmeyi geçecek 20 proje; Tevfik Başer'in başkanlığını yaptığı, Birce Akalay, Damla Sönmez, İbrahim Altınsay, Mehmet Aslantuğ, Melisa Sözen, Nuran Evren Şit, Perihan Yücel, Prof.
Melisa Sözen 24.10.2016
"Tasarım Tomtom Sokakta" Tasarımın Kalbi Oldu
Katılımcı tasarımcılar arasında yer alan Arzu Kaprol, Bahar Korçan, Ceylan İnsel, Mehtap Elaidi, Ümit Ünal gibi isimler gün boyu stantlarında ziyaretçilerle buluştu. İş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri de etkinliğin ziyaretçileri arasındaydı. Arzum Onan, Azra Akın, Aslı Pasinli, Ayşe Özyılmazel, Berna Laçin, Derya Alabora, Duygu Yetiş, Ebru Cündübeyoğlu, Emine Kamışlı, Esra Kaktüs, Füsun Kuran, Gamze Cizreli, Günseli Kato, Levent Erden, Melisa Sözen, Rana Tabanca, Revna Demirören, Tansa Mermerci, Yılmaz Yılmaz gibi isimler etkinliği ziyaret etti.
Melisa Sözen 21.9.2016
Emel Müftüoğlu, ekranlara "360 derece" döndü...
Sahnede 42.yılını doldurduğunu, şarkı söylemeyi sevdiğini anlatan usta oyuncu ve dans etmeyi de Acun Ilıca'nın yarışmasından öğrendiğini dile getirdi. Çok beğendiği oyuncular arasında yeni nesil oyunculardan Okan Yalıbıyık, Melisa Sözen ve Beren Saat olduğunu aktaran usta oyuncu, Beren Saat'in ayrıca öğrencisi olduğunu da belirtti.
Melisa Sözen 21.8.2016
2. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması" Başvuruları Başladı
Başkanlığını Tevfik Başer'in yaptığı yarışma jürisinde ise Birce Akalay, Damla Sönmez, İbrahim Altınsay, Mehmet Aslantuğ, Melisa Sözen, Nuran Evren Şit, Perihan Yücel, Prof.
Melisa Sözen 10.8.2016
2. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması"
Yarışmada projelerin değerlendirmesi iki aşamada yapılacak. Ön jürinin yapacağı değerlendirmeyi geçecek 15 proje, Tevfik Başer başkanlığında Birce Akalay, Damla Sönmez, Mehmet Aslantuğ, Melisa Sözen, Serdar Akar ve Turgut Yasalar'ın da arasında olduğu isimlerden oluşan ana jüri tarafından ikinci değerlendirmeye alınacak.
Melisa Sözen 2.6.2016
"Çocuklara İyi Gelecek" Sergisi Ünlü İsimlerin Katılımıyla Açıldı!
01 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen açılış davetine, proje destekçilerinden Engin Öztürk, Melisa Sözen, Serkan Altunorak, Emek Saran, Banu Çarmıklı, Suzan Toplusoy, Levent Erden, Pırıl Güleşçi Arıkonmaz ve Prof.
Melisa Sözen 7.4.2016
35. İstanbul Film Festivali Başladı
Daha önce jüri başkanlığını yürüteceği duyurulan Pablo Trapero özel nedenlerle festivale katılamıyor. Oscarlı yapımcı Ewa Puszczynska'nın başkanlığını üstlendiği Uluslararası Altın Lale Yarışması jürisinde oyuncular Melisa Sözen ve Lior Ashkenazy ile video sanatçısı Ali Kazma bulunuyor.
Melisa Sözen: Bal Arıları Mühendis OluyorMelisa Sözen 11.3.2016
Melisa Sözen 1.2.2016
Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kış Uykusu' Filmi Rus Seyirci ile Buluşuyor
Nuri Bilge Ceylan tarafından Çehov'dan etkilenerek çektiği 2014 yapımı Kış Uykusu filmi 2014 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazandı. Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Nejat İşler, Serhat Kılıç, Tamer Levent, Nadir Sarıbacak, Mehmet Ali Nuroğlu gibi ünlü isimlerin rol aldığı film 196 dakika sürüyor.
Melisa Sözen 23.1.2016
Rocco ile 20. Roxy Müzik Günleri Başladı
Bugüne kadar Teoman, Kurban, Aylin Aslim ve Hayko Cepkin gibi birçok ünlü ismi müzik dünyasına kazandıran Roxy Müzik Günleri'nin 20.si, Koray Candemir & Özge Fışkın'in geceye özel performansıyla başladı. Geceye Şebnem Ferah, Nejat İşler, Rıza Kocaoğlu, Aylin Aslım, Harun Tekin, Melisa Sözen, Erdal Beşikçioğlu, Mert Fırat gibi ünlü isimler katıldı.
Melisa Sözen 8.9.2015
Türk Filmleri "TURKS@TIFF" İle Toronto'da!
"Turks@TIFF" aynı zamanda; Nuri Bilge Ceylan, Melisa Sözen, Ali Sürmeli, Cansel Elçin, Serkan Keskin, Zeynep Özbatur Atakan, Mehmet Eryılmaz, Müge Büyüktalaş, Hazal Dut, Can Evrenol gibi, Türkiye sinemasından önemli isimleri de Toronto'da ağırlayacak.
Melisa Sözen 27.7.2015
'Av Mevsimi' 28 Temmuz Günü Aliağa'da Gösterilecek
Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ı aynı yapımda buluşturan film, bir cinayet araştırması sırasında hayatları altüst olan üç polisin hikâyesini anlatıyor. Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı filmde Şener Şen, Cem Yılmaz ve Çetin Tekindor'un yanı sıra Melisa Sözen, Okan Yalabık, Mahir İpek, Emine Şans Umar ve Rıza Kocaoğlu gibi Türk sinemasının deneyimli oyuncuları da yer alıyor.
Melisa Sözen 15.7.2015
Guanajuato Uluslararası Film Festivali"
Uluslararası Ana Yarışma Jürisinde oyuncu Melisa Sözen, Belgesel Film Yarışma Jürisinde yönetmen Cem Kaya, Meksika Filmleri Yarışma Jürisinde ise sinema yazarı Esin Küçüktepepınar görev yapacak.
Melisa Sözen 9.7.2015
 "Ağlamak Benim İçin Hiç Zor Bir Şey Değil"
OgzhnOztkn - En çok beğendiğiniz bayan ve erkek oyuncular kim? Gaye Turgut - Basak Köklükaya, Melisa Sözen kendi kuşağıma yakın olarak beğendiğim oyuncular.
Melisa Sözen: Melisa SözenMelisa Sözen 6.7.2015
Melisa Sözen: Beş Kardeş Yeniden!Melisa Sözen 16.6.2015
Melisa Sözen 2.6.2015
3. Kırmızı Lale Türk Film Festivali
Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan ve eşi Senem Arslan'ın ev sahipliğinde büyükelçilik konutunda düzenlenen resepsiyona Filiz Akın, Melisa Sözen, Mert Fırat ve Janset'in de aralarında olduğu sanatçılar ile film yönetmenlerinin yanı sıra Hollandalı ve Türk davetliler katıldı.
Melisa Sözen 9.5.2015
Altın Baklava Film Festivali" Başlıyor
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nce (HKÜ) düzenlenen "Altın Baklava Film Festivali"nde, jüri üyeliklerini Mehmet Aslantuğ, Mert Fırat, Ceyda Düvenci, Melisa Sözen, Ali Taner Baltacı'nın yapacağı, 291 filmin belgesel ve kurmaca filmler dalında seçileceği bildirildi.
Melisa Sözen 5.5.2015
Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"
Bu yıl 20'ncisi düzenlenen "Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri" sahiplerini buldu.  Beşiktaş'taki Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde, jüri başkanlığını Zuhal Olcay'ın yaptığı sinema ödüllerinde, müzikal ya da komedi dalında, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü "Deliha" ile Gupse Özay'a, "En Başarılı Erkek Oyuncu" ödülü ise "İçimdeki Ses" filmiyle Engin Günaydın'a verildi.  Aynı kategoride, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülünün sahibi Füsun Demirel olurken, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülünün sahibi ise Çağlar Çorumlu oldu.  Dram dalında "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülünü "Gece"  filmiyle Nurgül Yeşilçay, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülünü "İtirazım Var" ile Serkan Keskin kazandı.  Dram kategorisinde "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne Vildan Atasever, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülüne ise Settar Tanrıöğen layık görüldü.  Ödül vermek için sahneye davet edilen yönetmen Safa Önal, sahneye gelirken dengesini kaybederek yere düştü. Yerden kaldırılan Önal, seyircilerin alkışları arasında sahneye çıktı. Konuşmasında, geçirdiği bir kaza sonucu 4 aydır sıkıntı yaşadığını anlatan Önal, "Beni onurlandırdınız. Benim bir ayıbımı örttünüz" dedi.  Tiyatro kategorisinin kazananları Tiyatro ödüllerinde, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü Melisa Sözen'e, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncu" ödülü Rıza Kocaoğlu'na, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü Aslı Yılmaz'a, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülü ise Ushan Çakır'a verildi.
Melisa Sözen 29.4.2015
Türk Sineması'nın Kadınları Kapışacak!
Bilindiği gibi Sadri Alışık Ödülleri Sinema Seçici Kurulu Başkanı Erden Kıral, bu sene yönettiği 'Gece' adlı filmde rol alan oyuncuların değerlendirme dışı kalmaması adına sadece bu yıla mahsus olarak başkanlık görevinden çekildiğini daha önce açıklamıştı. Bu sene Sadri Alışık Ödülleri Sinema Seçici Kurulu Başkanlığı görevini Zuhal Olcay üstlendi. Kerem Alışık ise 'Ödüle aday olmanın da en az ödül almak kadar önemli, verilen emeğin ve çabanın iltifatlandırılarak dikkatlerden kaçmadığının gösterilmesi biz oyuncular için çok kıymetli. Aday olan tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum' dedi. 20.SADRİ ALIŞIK TİYATRO VE SİNEMA OYUNCU ÖDÜLLERİ ADAYLARI 2014-2015 SADRİ ALIŞIK SİNEMA ÖDÜLLERİ ADAYLARI: SİNEMA SEÇİCİ KURUL: ZUHAL OLCAY (Jüri Başkanı), Burak Göral,,Prof. Dr.Bülent Vardar , Fehmi Yaşar, Mehmet Aslantuğ, Vecdi Sayar KOMEDİ YA DA MÜZİKAL YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Füsun Demirel/ İçimdeki Ses Tülin Özen/ Pek Yakında Zerrin Tekindor/ Pek Yakında YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Cezmi Baskın/ Hadi İnşallah Çağlar Çorumlu/ Pek Yakında Zafer Algöz/ Pek Yakında YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Büşra Pekin/ Hadi İnşallah Gupse Özay/ Deliha Leyla Lydia Tuğutlu/ İçimdeki Ses YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Cem Yılmaz/ Pek Yakında Engin Günaydın/ İçimdeki Ses Şevket Çoruh/ İnşaat 2 DRAM YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Işıl Yücesoy/ Unutursam Fısılda Lale Başar/ Köksüz Vildan Atasever/ Gece YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Ahmet Rıfat Şungar/ Soğuk İlyas Salman/ Gece Settar Tanrıöğen/ Nergis Hanım YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Ahu Türkpençe/ Köksüz Farah Zeynep Abdullah/ Unutursam Fısılda Nurgül Yeşilçay/ Gece YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Erdal Beşikçioğlu/ Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Mert Fırat/ Gece Serkan Keskin/ İtirazım Var ÖZEL ÖDÜLLER AYHAN IŞIK ÖZEL ÖDÜLÜ Engin Hepileri/ Çalsın Sazlar/ Yağmur Kıyamet Çiçeği EKREM BORA UMUT VEREN OYUNCU ÖDÜLÜ Albina Özden/ Mavi Dalga Ayris Alptekin/ Mavi Dalga Begüm Akkaya/ Mavi Dalga Nazlı Bulum/ Mavi Dalga Doğan İzci / Sivas 20. YIL SİNEMA SEÇİCİ KURUL ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ "Kış Uykusu" Filminde ki Üstün Oyunculuk performansları ile Kış Uykusu'nun 8 oyuncusuna birden: Ayberk Pekcan Demet Akbağ Haluk Bilginer Melisa Sözen Nadir Sarıbacak Nejat İşler Serhat Mustafa Kılıç Tamer Levent ONUR ÖDÜLÜ SELMA GÜNERİ YUSUF SEZGİN 2014-2015 SADRİ ALIŞIK TİYATRO ÖDÜLLERİ ADAYLARI TİYATRO SEÇİCİ KURUL: ÜSTÜN AKMEN (Jüri Başkanı), Cem Duygulu, Dilek Yorulmaz, Eser Rüzgâr, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon,Refika Sezik, Rengin Uz, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Aliye Uzunatağan – "Lillian" - İBBŞT Melisa Sözen – "Kalp Düğümü" – CRAFT TİYATRO Meltem Cumbul – "Göl Kıyısı" - TALİMHANE TİYATROSU YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Bedir Bedir – "Üst Kattaki Terörist" İKİNCİKAT - Edip Tepeli – "Sırça Hayvan Koleksiyonu" - İBBŞT Rıza Kocaoğlu – "Ormanlardan Hemen Önceki Gece" - BİRİKEN YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Aslı Yılmaz – "Tesir" - SİYAH BEYAZ RENKLİ TİYATRO Canan Atalay – "Fü" - İKİNCİKAT Selin İşcan – "İmparatorluk Kuranlar YahutŞümürz'' TİYATRO HAYAL PERDESİ YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Deniz Celiloğlu – "İstenmeyen" D 22 Emre Çakman - "Annem, Oğlum ve Ben" – TİYATRO PERA Ushan Çakır - "Göl Kıyısı" - TALİMHANE TİYATROSU KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI Ayça Koyunoğlu – "5.
Melisa Sözen 21.4.2015
Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Tiyatro Craft prodüksiyonu "Kalp Düğümü"ndeki performansıyla Melisa Sözen "Yılın Kadın Oyuncusu" ödülüne değer görüldü.
Melisa Sözen 20.4.2015
Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"
Bu yıl 20'ncisi düzenlenen "Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"ne tiyatro ve sinema dallarında aday olmaya hak kazanan isimler belli oldu.  Jüri başkanlığını Zuhal Olcay'ın yaptığı sinema ödüllerinde, müzikal ya da komedi dalında, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adayları Büşra Pekin, Gupse Özay ve Leyla Lydia Turgutlu, "En Başarılı Erkek Oyuncu" adayları ise Cem Yılmaz, Engin Günaydın ve Şevket Çoruh olarak belirlendi.  Aynı kategoride, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adayları Füsun Demirel, Tülin Özen ve Zerrin Tekindor, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" adayları Cezmi Baskın, Çağlar Çorumlu ve Zafer Algöz oldu.  Dram dalında "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne Ahu Türkpençe, Farah Zeynep Abdullah ve Nurgül Yeşilçay, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülüne Erdal Beşikçioğlu, Mert Fırat ve Serkan Keskin aday gösterildi.  Dram kategorisinde "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adaylığına Işıl Yücesoy, Lale Başar ve Vildan Atasever, "En Başarılı Erkek Oyuncusu" adaylığına ise Ahmet Rıfat Şungar, İlyas Salman ve Settar Tanrıöğen değer bulundu.  Tiyatro kategorisi adayları Üstün Akmen'in jüri başkanlığını üstlendiği tiyatro ödüllerinde, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adayları Aliye Uzunatağan, Melisa Sözen ve Meltem Cumbul, "En Başarılı Erkek Oyuncu" adayları Bedir Bedir, Edip Tepeli ve Rıza Kocaoğlu olarak belirlendi.
Melisa Sözen 13.4.2015
34. İstanbul Film Festivali"
34. İstanbul Film Festivali'nde dün gerçekleşen gösterim iptalinin ardından bazı filmlerin festivalden çekilmesi nedeniyle Ulusal ve Uluslararası Altın Lale, Ulusal Belgesel Yarışmaları ve festivalin kapanış töreninin iptal edilği bildirildi.  İKSV'den yapılan açıklamaya göre, Martı İstanbul Hotel'de gerçekleştirilen basın toplantısına katılan İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan, festivallerde gösterilecek Türkiye'de üretilmiş yapımların kayıt tescil belgesi almış olmasını zorunlu tutan Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in değişmesi ile yerli ve yabancı filmler arasında gözetilen farklı uygulamanın kaldırılmasının sağlanması için tüm sektöre, festivallere, meslek birliklerine dayanışma çağrısı yaptı.  Festivalde filmlerini göstermeme kararı alan film ekiplerini de gösterim saatlerinde sinema salonlarına gelerek, kendilerine ait olan süreyi bir tartışma alanına çevirmeye davet eden Tan, bugüne dek fiilen uygulanmamakta olsa da bu yönetmeliğin uzun yıllardır festivaller ve sinemacılar için büyük bir sıkıntı yarattığını savundu.  Azize Tan, yönetmeliğin değişmesi için festivalin daha önce de görüşmeler yaptığını aktararak, "Bu durumun, bahsi geçen yönetmeliğin değiştirilmesi için sinema camiasını bir araya getiren bir fırsata dönüşmesini umuyorum. Sektördeki sıkıntıların aşılması için, yeni sinema yasasının çıkartılmasının ve filmlerin festival ve kültürel kapsamlı etkinliklerde rahatça gösterilmesinin yolunun açılması gerektiğini düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nden 11 Nisan'da İKSV'ye gönderilen bir e-postayla, 2004'ten beri yürürlükte olan "Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in 15. maddesi uyarınca festivallerde gösterilecek, Türkiye'de üretilen filmlerin kayıt tescil belgesi almış olması zorunluluğunun ve bu belgeye sahip olmayan filmlerin gösterilmesi halinde hukuki yaptırım uygulanacağına dair 9 Ocak 2014 tarihli yazının yeniden hatırlatıldığını anlatan Tan, İstanbul Film Festivali yönetmeliği uyarınca festivale başvuran filmlerden bu belgenin talep edilmediğine dikkati çekti.  Tan, dün İKSV'nin bu belgeye sahip olmayan filmlerin festival kapsamında gösterilemeyeceğini açıkladığını ve aynı gün gösterilmesi planlanan Çayan Demirel ile Ertuğrul Mavioğlu'nun "Kuzey/Bakur" adlı filminin gösteriminin gerçekleştirilemediğini bildirdi.  Gelişmelerin ardından festivalde yer alan 22 filmin yönetmen ve yapımcılarının, "Festivallerde gösterilecek yabancı filmlerden istenmeyen bu belgelerin yerli yapımlar için bir zorunluluk haline getirilmesini kabul etmiyoruz. Bunu bir baskı ve sansür olarak nitelendiriyoruz" açıklamasıyla filmlerini festivalde göstermeme kararı aldıklarını kaydeden Tan, festivalde gerçekleştirilmesi planlanan Altın Lale Uluslararası Yarışması'nda yer alan film gösterimlerinin devam edeceğini ancak Ulusal ve Uluslararası Altın Lale ve Ulusal Belgesel Yarışmaları ile festivalin kapanış töreninin iptal edildiğini açıkladı.  Jüri başkanı ile Zeki Demirkubuz ve Melisa Sözen'in de konuşma yaptığı toplantıya, festivalde filmi olan yerli ve yabancı sinemacılar da katıldı.
Melisa Sözen 9.4.2015
34. İstanbul Film Festivali'nde Yarışmalar Başlıyor
Yönetmenler filmlerini anlatıyor Yarışma filmlerinin yönetmenleriyle Engin Ertan, Esin Küçüktepepınar ve Emrah Kolukısa'nın röportajları festival boyunca film.iksv.org adresinden, festival blogundan (istfilmfest.tumblr.com) ve sosyal medya kanallarımızdan takip edilebilir. Altın Lale Uluslararası Yarışma 34. İstanbul Film Festivali'nin Uluslararası Yarışma bölümünde festivalin büyük ödülü Altın Lale için, sanat ve sanatçı temasını işleyen ya da bir edebiyat eserinden uyarlanan 13 film yarışıyor. Şakir Eczacıbaşı anısına verilen Uluslararası Altın Lale Ödülü, bu yıl da Eczacıbaşı Holding tarafından 25.000 avroluk para ödülüyle destekleniyor. Bu ödülün 10.000 avrosu Altın Lale'nin sahibi olacak filmin yönetmenine, 10.000 avrosu filmin Türkiye'deki dağıtımını üstlenecek firmaya, 5.000 avrosu ise Jüri Özel Ödülü'nü kazanacak filmin yönetmenine verilecek. Altın Lale Uluslararası Yarışma Jürisi'nin başkanlığını, yapıtları arasında Avustralyalı usta yönetmen Rolf de Heer üstleniyor. Jüride ayrıca, yönetmen Bence Fliegauf, yapımcı Cédomir Kolar, senarist ve yönetmen George Ovashvili ve oyuncu Melisa Sözen yer alıyor.
Melisa Sözen 30.3.2015
19. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri" Adayları Açıklandı
Bu yıl 19. kez verilecek olan "Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri"nin aday listesi, Four Seasons Otel'de düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.
Melisa Sözen 24.3.2015
Türk Sinemasının 100. Yılı
Türk sinemasının 100. yılı, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.  Park Bosphorus Hotel'de düzenlenen etkinlikte, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın yanı sıra İlyas Salman'dan Cem Yılmaz'a, Ayşen Gruda'dan Melisa Sözen'e kadar Türk sinemasının birçok oyuncusu buluştu.
Melisa Sözen 11.3.2015
7. Siyad Türk Sineması Ödülleri Sahiplerini Buldu
47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri şöyle:   - En İyi Film - Kış Uykusu - Zeyno Film, Memento Films, Bredok Films - En İyi Yönetim - Nuri Bilge Ceylan - Kış Uykusu  - Mahmut Tali Öngören En İyi Senaryo - Deniz Akçay - Köksüz - En İyi Erkek Oyuncu Performansı - Haluk Bilginer - Kış Uykusu - Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı - Melisa Sözen - Kış Uykusu En İyi Müzik:  Kenan Doğulu - Unutursam Fısılda En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı - Ayberk Pekcan - Kış Uykusu En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı - Lale Başar - Köksüz - En İyi Görüntü Yönetimi - Gökhan Tiryaki - Kış Uykusu En İyi Kurgu:  Yorgos Mavropsaridis - Sivas En İyi Sanat Yönetmeni - Soydan Kuş - Unutursam Fısılda En İyi Belgesel Film - Tepecik Hayal Okulu - Yönetmen Güliz Sağlam En İyi Kısa Film - Müjdeler Var Yurdumun Toprağına Taşına, Erdi Sinemam 100 Şeref Yaşına! - Yönetmen Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş Yüzyılın 100 filminin ilk 10'u SİYAD'ın üyeleri arasında yaptığı "100 Yılın En İyi 100 Türk Filmi" değerlendirmesinde ilk 10'a giren filmler, SİYAD Onursal Başkanı Atilla Dorsay ile SİYAD Başkanı Melis Behlil tarafından açıklandı.
Melisa Sözen: 4. İstanbul Film FestivaliMelisa Sözen 10.3.2015
Melisa Sözen 10.3.2015
4. İstanbul Film Festivali
Yarışmalar 34. İstanbul Film Festivali'nin Altın Lale Uluslararası Yarışma'sında yarışacak filmler ve yönetmenleri şöyle: "Gerçeklik-Quentin Dupieux, Neden Tarkovski Olamıyorum-Murat Düzgünoğlu, Altın Çağ-Ann Hui, Vahşi Yaşam-Cedric Kahn, Taşa Yazılmış Hatıralar-Shawkat Amin Korki, Itsi Bitsi-Ole Christian Madsen, Star-Anna Melikyan, Kara Ruhlar-Francesco Munzi, Yüzündeki Sır-Christian Petzold, Bana Bak Philip-Alex Ross Perry, Çılgın Kalabalıktan Uzak-Thomas Vinterberg, Fanusta Yaşayanlar-Baldvin Zophoniasson."  Şakir Eczacıbaşı anısına verilen Uluslararası Altın Lale Ödülü, Eczacıbaşı Topluluğu tarafından 25 bin avroluk para ödülüyle desteklenecek. Rolf de Heer başkanlığındaki Uluslararası Altın Lale jürisinde, yönetmen Bence Fliegauf, yapımcı Cedomir Kolar, senarist ve yönetmen George Ovashvili ve oyuncu Melisa Sözen yer alacak.
Şu an buradasınız: Melisa Sözen Haberleri | Melisa Sözen Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Melisa Sözen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Melisa Sözen kimdir, hayatı ve biyografisi. Diriliş Ertuğrul'a Rakip Olacağı Konuşulan Babamın Günahları Reytinglerde Resmen Çakıldı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:18:38. #1.15#
title